<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11    >  >>  >|

2019-12-19

Świąteczna Paczka gotowa!

Świąteczna Paczka SOSW gotowa!!! Tradycją stało się, że pracownicy naszego Ośrodka otwierają swoje serca na potrzeby innych. Dzięki temu kilkoro naszych wychowanków otrzyma świąteczne prezenty. Dziękujemy za Waszą hojność i życzymy wszystkim Wesołych Świąt.

obejrzyj zdjęcie

2019-12-18

Kolejny kiermasz świąteczny

W niedzielę 8 grudnia jak co roku Fundacja "Bądźmy Razem z Niepełnosprawnymi w Tanowie" zorganizowała w naszym Ośrodku Kiermasz Bożonarodzeniowy. Uczniowie razem z nauczycielami przygotowali piękne ozdoby i dekoracje świąteczne. Na szczególną uwagę zasługiwały meble drewniane i tapicerowane odnowione przy pomocy specjalnych technik.

przeczytaj relację i obejrzyj zdjęcia

2019-12-17

Nasza choinka w Starostwie

Okres przedświąteczny zawsze obfituje w wiele imprez artystyczno-plastycznych. Dlatego w czwartek 5 grudnia, jak co roku, wzięliśmy udział w ubieraniu choinki w Starostwie Powiatowym w Policach. Wszystkie ozdoby zostały wykonane przez nas na lekcjach plastyki. Robiliśmy także kartki świąteczne i śpiewaliśmy kolędy razem z wesołymi Elfami, które w tym dniu pomagały pracownikom Starostwa.

obejrzyj zdjęcia

2019-12-12

Rzucamy palenie

W czwartek 28 listopada w Ośrodku odbyła się prelekcja z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia. Wszyscy uczniowie obejrzeli filmy edukacyjno-profilaktyczne omawiające szkodliwość papierosów i e-papierosów, a najstarsi mieli za zadanie odpowiedzieć na 13 pytań w quizie nawiązującym do obejrzanych prezentacji. Cieszymy się, że wszyscy wskazali właściwą odpowiedź.

obejrzyj zdjęcie

2019-12-12

Teatr "Gwitajcie" znowu u nas.

We wtorek 3. grudnia po raz kolejny gościliśmy Teatr Rozmaitości "GWITAJCIE". Tym razem aktorzy wprowadzili nas w świąteczny nastrój przedstawieniem pt. "Zimowa opowieść choinkowa". Ta wspaniała historia pozwoliła nam przypomnieć sobie nasze tradycje związane ze świętami Bożego Narodzenia. Przedstawienie zostało zorganizowane w ramach projektu 8.3 "Równy dostęp do kompetencji kluczowych na wszystkich poziomach kształcenia ogólnego - ze szczególnym uwzględnieniem uczniów z niepełnosprawnościami i wykluczonych społecznie z Powiatu Polickiego."

obejrzyj zdjęcia

2019-12-09

Nastrojowo, andrzejkowo.

Ponieważ wigilia św. Andrzeja wypadła w tym roku w piątek, czyli w dzień wyjazdu do domów, coroczne specjalistki od wróżb czyli panie Dorota, Kasia i Ewa postanowiły zorganizować wieczór czarów dla dzieci i młodzieży z internatu w katarzynki, 25 listopada.

przeczytaj relację i obejrzyj zdjęcia

2019-11-22

Akademia Zdrowia 2019

W myśl zasady "przypominania nigdy dość" w ramach Akademii Zdrowia i Bezpieczeństwa, spotkaliśmy się aby przypomnieć sobie co robić, żeby nie zachorować na tzw. choroby sezonowe czyli przeziębienie i grypę. Tegoroczna jesienna pogoda jest bardzo kapryśna, dlatego uczyliśmy się jak się ubrać, żeby nie było nam ani za zimno, ani za gorąco.

przeczytaj relację i obejrzyj zdjęcia

2019-11-22

Światowy Dzień Pluszowego Misia

W poniedziałek 18 listopada obchodziliśmy w naszym Ośrodku Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci z przedszkola oraz z młodszych klas szkoły podstawowej mogły przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszaczka. Podczas spotkania odbyły się różne zabawy z udziałem Misiów.

przeczytaj relację i obejrzyj zdjęcia

2019-11-15

Święto Odzyskania Niepodległości 2019

W piątek 8. listopada odbyło się w naszym Ośrodku spotkanie poświęcone zbliżającej się 101. rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. W uroczystości udział wzięli uczniowie, nauczyciele oraz rodzice. W pięknie udekorowanej sali, przy świecach i odświętnie nakrytych stołach, spotkaliśmy się, by oddać cześć tym, którzy oddali życie za naszą ojczyznę.

przeczytaj relację i obejrzyj zdjęcia

2019-11-07

Przypominania nigdy dość

Dbając o nasze bezpieczeństwo pani Danusia, nasza pedagog we współpracy z panią Marcelą z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Policach zorganizowała nam spotkanie z przedstawicielkami Straży Miejskiej i Powiatowej Straży Pożarnej w Policach. Na spotkaniu przypominaliśmy sobie zasady bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach życia codziennego.

przeczytaj relację i obejrzyj zdjęcia

2019-10-31

Jubileuszowe recytowanie

W środę 30 października w naszej szkole odbył się jubileuszowy X szkolny konkurs recytatorski pod hasłem. "Piękna jest nasza mowa". Wzięło w nim udział 20 uczniów Szkoły Podstawowej i Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Każdą klasę reprezentowało 2 lub 3 uczniów.

przeczytaj relację i obejrzyj zdjęcia

2019-10-23

Dzień Edukacji Narodowej 2019

W poniedziałek 14 października obchodziliśmy radosne święto, Dzień Edukacji Narodowej. Zebraliśmy się w sali gimnastycznej, aby wspólnie świętować ten dzień. Uroczystość otworzyła przemówieniem pani dyrektor Beata Brzostek, która życzyła pracownikom wielu sukcesów i podziękowała za ich trud oraz serce włożone w nauczanie i wychowanie dzieci.

przeczytaj relację i obejrzyj zdjęcia

2019-10-21

Święto ziemniaka 2019

Październik to piękny miesiąc. Miesiąc w którym jak co roku obchodzimy Dzień Pieczonego Ziemniaka. Również w tym roku zebraliśmy się przy naszym ośrodkowym ognisku, żeby świętować razem z Panem Ziemniakiem. Nie zabrakło zabaw, quizów, oraz poczęstunku. Mieliśmy też miłych gości, panów z Koła Wędkarskiego "Sumik" w Policach.

przeczytaj relację i obejrzyj zdjęcia

2019-10-21

W Krainie w Kratę

Jak co roku w ramach współpracy polsko – niemieckiej spotkaliśmy się z młodzieżą ze szkoły Martinschule w Greifswaldzie i Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Szczecinie. Tym razem w jednym z piękniejszych miejsc na Pomorzu czyli w "Krainie w Kratę".

przeczytaj relację i obejrzyj zdjęcia

2019-10-15

Graffiti

Od 16 do 19 września uczestniczyliśmy w polsko–niemieckim projekcie pod nazwą "Graffiti”, w ramach którego odbyły się międzynarodowe warsztaty integracyjne pt. "Kolorowe tworzenie pism i plakatów okolicznościowych za pomocą grafiki - malowanie sprayem". Spotkaliśmy się kolegami ze szkół w Löcknitz i Prenzlau.

przeczytaj relację i obejrzyj zdjęcia

<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11    >  >>  >|