<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11    >  >>  >|

2020-05-26

Dzień Mamy i Taty 2020

Zawsze w maju spotykaliśmy się w naszym Ośrodku, żeby wspólnie obchodzić Dzień Mamy i Taty. W tym roku nie możemy się zobaczyć, dlatego zapraszamy wszystkich na nieco inne spotkanie.

obejrzyj film

2020-05-26

"Makatonowe" życzenia dla Mam

Dzisiaj obchodzimy piękne święto – Dzień Matki. Z tej okazji składamy wszystkim Mamom życzenia zdrowia, szczęścia i radości. Mówimy naszym Mamom, jak bardzo Je kochamy i szanujemy. Zapewniamy, że będziemy Im pomagać i dbać, aby były uśmiechnięte i szczęśliwe. Wiersz, który zamieszczamy pozwoli każdemu dziecku przekazać te wszystkie słowa, zgodnie z przesłaniem, że "Czytać każdy może…" (zobacz wiersz)

2020-05-13

Majowe święta

Tradycyjnie już maj rozpoczyna się Świętem Pracy. Praca wszystkich ludzi, we wszystkich zawodach, jest potrzebna i godna szacunku, ale teraz jest grupa zawodowa, która w dobie epidemii codziennie walczy na pierwszej linii frontu, troszcząc się przede wszystkim o nasze zdrowie i życie.

przeczytaj więcej

2020-05-11

W tym roku inaczej

Od kilku lat nasz Ośrodek organizuje międzyszkolny konkurs plastyczny z cyklu "W świecie kwiatów". Niestety tegoroczna edycja nie mogła się odbyć z powodu epidemii. Jednak, aby podtrzymać tradycję proponujemy Wam inny sposób rozwijania zamiłowań artystycznych. Obejrzyjcie naszą prezentację pt. "Świat kwiatów w świecie sztuki". Może będzie ona inspiracją do powstania Waszych pięknych obrazów i urządzenia domowych galerii sztuki.

obejrzyj prezentację

2020-04-30

Majówka Króla Stasia

Moi drodzy! Sytuacja zmusiła nas wszystkich do pozostania w domach. Ale my się nie poddajemy! Aby tradycji stało się zadość, jak co roku zapraszamy na "Majówkę z królem Stasiem". Będzie wesoło, wspomnieniowo i patriotycznie. Obejrzyjcie prezentację.

obejrzyj prezentację

2020-04-24

Czytać każdy może

Teraz kiedy ciągle pozostajemy w domu jest dobra okazja, żeby sięgnąć po książkę. Dlatego zapraszamy Was na spotkanie w ramach cyklu "Czytać każdy może". Przedstawimy Wam sylwetkę autora wielu pięknych baśni, Hansa Christiana Andersena. Przypomnimy tytuły najsłynniejszych jego utworów. A tym, którzy jeszcze nie umieją czytać zaproponujemy obejrzenie wersji filmowej baśni "Brzydkie kaczątko".

obejrzyj prezentację

2020-04-23

Pracujmy!

Priorytetem w edukacji uczniów z niepełnosprawnością intelektualną jest rozwijanie ich kompetencji osobistych, komunikacyjnych i społecznych, które pozwolą im po ukończeniu edukacji  prowadzić w miarę ich możliwości, samodzielne, godne i wartościowe życie.

przeczytaj więcej

2020-04-21

Edukacja ekologiczna

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest wychowanie ekologiczne naszych dzieci. Dlatego musi rozpocząć się ono od najmłodszych lat i to nie tylko w szkole, ale także w domu. Jeśli chcemy, aby dziecko wykształciło u siebie proekologiczne nawyki musimy sami dawać przykład takich zachowań.

przeczytaj więcej

2020-04-20

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Każdego roku 2. kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Tego dnia organizacje, fundacje i placówki pracujące z osobami ze spektrum autyzmu organizują spotkania, szkolenia, wykłady i imprezy propagujące w społeczeństwie wiedzę o autyzmie.

przeczytaj więcej

2020-04-15

Ważne informacje dla pełnoletnich wychowanków Ośrodka

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych uruchomił program "Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi". W ramach tego programu wprowadzona została możliwość uzyskania pomocy finansowej.

przeczytaj więcej

2020-04-14

Ważne informacje dla uczniów i rodziców

W dniu 31.03.2020 r. weszła w życie "Ustawa o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw". Znalazły się w niej również przepisy dotyczące osób z niepełnosprawnością i ich opiekunów, dotyczące problemu kończących się orzeczeń o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności.

przeczytaj więcej

2020-04-06

Szkolenie on-line

Zapraszam wszystkich nauczycieli do wzięcia udziału w szkoleniu on-line na temat konstruowania i realizacji Wielospecjalistycznej Oceny Poziomu Funkcjonowania Ucznia i Indywidualnych Programów Edukacyjno-Terapeutycznych. Będzie w nim również mowa o modyfikacji IPET w czasie nauczania zdalnego. Tutaj znajdziecie Państwo link do szkolenia. szkolenie on-line

2020-03-28

KORONAWIRUS

W związku z zagrożeniem jakie powoduje koronawirus, pojawiający się w coraz większej liczbie krajów na świecie, chcemy przekazać kilka podstawowych informacji, które mogą ustrzec nas przed zakażeniem się nim.

przeczytaj więcej

2020-03-27

KOMUNIKAT NR 3 DYREKTORA OŚRODKA

KOMUNIKAT DYREKTORA SOSW W TANOWIE W SPRAWIE OPŁAT ZA WYŻYWIENIE.

DRODZY PAŃSTWO

W związku ze zmianami jakie banki i urzędy pocztowe wprowadziły w sposobie funkcjonowania, m.in. poprzez skrócenie czasu pracy i zamknięcie niektórych placówek oraz z zachęcaniem przez nie do ograniczania wizyt
w placówkach prosimy Państwa o regulowanie opłat za wyżywienie bezpośrednio na konto bankowe Ośrodka.

numer konta: 16 1240 3943 1111 0000 4135 4362

Informacje o wysokości opłat uzyskacie Państwo w sekretariacie Ośrodka pod numerem telefonu 91 31 26 612.

2020-03-23

KOMUNIKAT NR 2 DYREKTORA OŚRODKA

KOMUNIKAT DYREKTORA SOSW W TANOWIE W SPRAWIE ZDALNEGO NAUCZANIA.

DRODZY RODZICE

W związku z zawieszeniem zajęć szkolnych proces edukacyjny będzie realizowany zdalnie.

Nauczyciele prześlą Państwu materiały do ćwiczeń z dziećmi w domu.

Na naszej stronie internetowej, w zakładce "Nauczanie zdalne", znajdą Państwo pozostałe materiały.

Pedagodzy, panie Ewa Piotrowska i Danuta Łączny – Październik oraz psycholog Agnieszka Chmiel
będą do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 11:00
pod numerami telefonu 503 078 518 i 600 562 823.

<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11    >  >>  >|