<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11    >  >>  >|

2020-03-03

KORONAWIRUS

W związku z zagrożeniem jakie powoduje koronawirus, pojawiający się w coraz większej liczbie krajów na świecie, chcemy przekazać kilka podstawowych informacji, które mogą ustrzec nas przed zakażeniem się nim.

przeczytaj więcej

2020-01-30

Kolędowanie z rodzicami

W piątek, 17. stycznia już po raz drugi w naszym Ośrodku spotkaliśmy się z rodzicami naszych wychowanków na wspólne kolędowanie pod hasłem "Leć kolędo". Nauczyciele wprowadzili wszystkich w kolędowy nastrój śpiewając "Pastorałkę od serca do ucha"

przeczytaj relację i obejrzyj zdjęcia

2020-01-30

Bal Karnawałowy 2020

Nowy Rok 2020 rozpoczęliśmy w internacie od balu karnawałowego. Tym razem wychowankowie jako postacie z bajek wyruszyli "czarodziejskim pociągiem". Tajemniczą trasą prowadziła go konduktor pani Dorota. Nie była to łatwa podróż, gdyż ciągle utrudniała ją złośliwa Baba Jaga czyli pani Ewa.

przeczytaj relację i obejrzyj zdjęcia

2020-01-27

Świeć przykładem - noś odblaski

O bezpieczeństwie nigdy za wiele. Z tego powodu nasi młodsi uczniowie wzięli udział w imprezie pod hasłem "Odblaski to dobre wynalazki". Dzieci przypomniały sobie co wiedzą o bezpieczeństwie podczas poruszania się po drogach. Wszyscy uczestnicy otrzymali kamizelki odblaskowe i porównywali, kto jest bardziej widoczny: osoba w kamizelce, czy bez niej.

przeczytaj relację i obejrzyj zdjęcia

2020-01-27

Goście z jasełkami

Jak co roku do naszego internatu przebyły dzieci i młodzież z Kościoła Ewangelicko - Augsburskiego ze Szczecina, aby przedstawić nam przygotowane przez siebie jasełka. Przyjechali też ich rodzice i pani pastor Izabela Sikora. Goście po raz kolejny zachwycili wszystkich swoimi talentami aktorskimi i wokalnymi.

przeczytaj relację i obejrzyj zdjęcia

2020-01-09

Mikołaj w Doboszu 2019

Mikołajki to dzień, na który czekają wszystkie dzieci! Spotkanie z Mikołajem "twarzą w twarz" zawsze jest dla nich wielkim przeżyciem. Dlatego do hotelu "Dobosz" w Policach przybyły dzieci z naszego Ośrodka oraz Domów Dziecka z Tanowa i Polic. Do imprezy zaprosił ich kominiarz, który wprowadził wszystkich w atmosferę oczekiwania na przybycie Świętego Mikołaja.

przeczytaj relację i obejrzyj zdjęcia

2020-01-09

Jasełka w towarzystwie Motomikołajów

W czwartek 19 grudnia w naszym Ośrodku odbyły się jasełka bożonarodzeniowe. Publiczność zgromadzona w świątecznie udekorowanej sali gimnastycznej jeszcze raz mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających schronienia na noc.

przeczytaj relację i obejrzyj zdjęcia

2019-12-19

Świąteczna Paczka gotowa!

Świąteczna Paczka SOSW gotowa!!! Tradycją stało się, że pracownicy naszego Ośrodka otwierają swoje serca na potrzeby innych. Dzięki temu kilkoro naszych wychowanków otrzyma świąteczne prezenty. Dziękujemy za Waszą hojność i życzymy wszystkim Wesołych Świąt.

obejrzyj zdjęcie

2019-12-18

Kolejny kiermasz świąteczny

W niedzielę 8 grudnia jak co roku Fundacja "Bądźmy Razem z Niepełnosprawnymi w Tanowie" zorganizowała w naszym Ośrodku Kiermasz Bożonarodzeniowy. Uczniowie razem z nauczycielami przygotowali piękne ozdoby i dekoracje świąteczne. Na szczególną uwagę zasługiwały meble drewniane i tapicerowane odnowione przy pomocy specjalnych technik.

przeczytaj relację i obejrzyj zdjęcia

2019-12-17

Nasza choinka w Starostwie

Okres przedświąteczny zawsze obfituje w wiele imprez artystyczno-plastycznych. Dlatego w czwartek 5 grudnia, jak co roku, wzięliśmy udział w ubieraniu choinki w Starostwie Powiatowym w Policach. Wszystkie ozdoby zostały wykonane przez nas na lekcjach plastyki. Robiliśmy także kartki świąteczne i śpiewaliśmy kolędy razem z wesołymi Elfami, które w tym dniu pomagały pracownikom Starostwa.

obejrzyj zdjęcia

2019-12-12

Rzucamy palenie

W czwartek 28 listopada w Ośrodku odbyła się prelekcja z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia. Wszyscy uczniowie obejrzeli filmy edukacyjno-profilaktyczne omawiające szkodliwość papierosów i e-papierosów, a najstarsi mieli za zadanie odpowiedzieć na 13 pytań w quizie nawiązującym do obejrzanych prezentacji. Cieszymy się, że wszyscy wskazali właściwą odpowiedź.

obejrzyj zdjęcie

2019-12-12

Teatr "Gwitajcie" znowu u nas.

We wtorek 3. grudnia po raz kolejny gościliśmy Teatr Rozmaitości "GWITAJCIE". Tym razem aktorzy wprowadzili nas w świąteczny nastrój przedstawieniem pt. "Zimowa opowieść choinkowa". Ta wspaniała historia pozwoliła nam przypomnieć sobie nasze tradycje związane ze świętami Bożego Narodzenia. Przedstawienie zostało zorganizowane w ramach projektu 8.3 "Równy dostęp do kompetencji kluczowych na wszystkich poziomach kształcenia ogólnego - ze szczególnym uwzględnieniem uczniów z niepełnosprawnościami i wykluczonych społecznie z Powiatu Polickiego."

obejrzyj zdjęcia

2019-12-09

Nastrojowo, andrzejkowo.

Ponieważ wigilia św. Andrzeja wypadła w tym roku w piątek, czyli w dzień wyjazdu do domów, coroczne specjalistki od wróżb czyli panie Dorota, Kasia i Ewa postanowiły zorganizować wieczór czarów dla dzieci i młodzieży z internatu w katarzynki, 25 listopada.

przeczytaj relację i obejrzyj zdjęcia

2019-11-22

Światowy Dzień Pluszowego Misia

W poniedziałek 18 listopada obchodziliśmy w naszym Ośrodku Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci z przedszkola oraz z młodszych klas szkoły podstawowej mogły przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszaczka. Podczas spotkania odbyły się różne zabawy z udziałem Misiów.

przeczytaj relację i obejrzyj zdjęcia

2019-11-22

Akademia Zdrowia 2019

W myśl zasady "przypominania nigdy dość" w ramach Akademii Zdrowia i Bezpieczeństwa, spotkaliśmy się aby przypomnieć sobie co robić, żeby nie zachorować na tzw. choroby sezonowe czyli przeziębienie i grypę. Tegoroczna jesienna pogoda jest bardzo kapryśna, dlatego uczyliśmy się jak się ubrać, żeby nie było nam ani za zimno, ani za gorąco.

przeczytaj relację i obejrzyj zdjęcia

<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11    >  >>  >|