<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11    >  >>  >|

2019-03-11

Polskie rymowanki

Kto nie zna rymowanek? "Siała baba mak", czy "Idzie kominiarz po drabinie" znają chyba wszyscy. Te oraz inne krótkie wierszyki można było usłyszeć w czasie naszego spotkania z okazji Dnia Języka Ojczystego, które odbyło się w środę 6 marca.

przeczytaj relację i obejrzyj zdjęcia

2019-01-10

Wspólne kolędowanie

W czwartek 20 grudnia zebraliśmy się w świątecznie udekorowanej sali gimnastycznej, aby wspólnie radować się z nadejścia świąt Bożego Narodzenia. Wspólnie zaśpiewaliśmy wiele wzruszających kolęd i pastorałek oraz wysłuchaliśmy wierszy wprowadzających nas w świąteczny nastrój.

przeczytaj relację i obejrzyj zdjęcia

2018-12-21

Podsumowanie projektu

W piątek 14 grudnia grupa uczniów z naszego Ośrodka wzięła udział w zakończeniu projektu "Czysty umysł, sprawne ręce” organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Szczecinie - Dąbiu. Ostatnim punktem tego projektu był konkurs plastyczny na wykonanie plakatu...

przeczytaj relację i obejrzyj zdjęcia

2018-12-20

Świąteczna Paczka

Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy myślimy o innych, takich którzy potrzebują naszego wsparcia. Idea bezinteresownej pomocy przyświeca nam od dawna i od kilku lat realizowana jest przez nas w postaci ŚWIĄTECZNEJ PACZKI. Także w tym roku z dobrowolnych datków zebranych wśród pracowników Ośrodka kupiliśmy najbardziej potrzebne rzeczy rodzinie jednego z naszych wychowanków. (zobacz paczkę)

2018-12-18

Fundacja wyróżniona

Podczas IV Powiatowej Gali Wolontariatu i Aktywności Społecznej nasza fundacja "Bądźmy Razem z Niepełnosprawnymi w Tanowie" otrzymała specjalne wyróżnienie w kategorii: działalność wolontarystyczna. Fundacja została założona przez nauczycielki naszego Ośrodka w 2007 roku. Głównym celem jej działania jest wspieranie wychowanków i ich rodzin oraz działalności Ośrodka. Gratulujemy. (zobacz dyplom)

2018-12-17

Czekoladowy autobus

Pod koniec listopada zawitał do naszego Ośrodka "Czekoladowy autobus". To jedyny taki autobus w Polsce, w którym dzieci przenoszą się w czekoladowy świat. Dzięki udziałowi w warsztatach my również na własne oczy mogą zobaczyliśmy jak powstaje czekolada.

przeczytaj relację i obejrzyj zdjęcia

2018-12-11

W Castoramie

W celu nabywania praktycznych umiejętności związanych z wchodzeniem w rolę pracownika, uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy uczestniczyli w kolejnych praktykach wspomaganych.

przeczytaj relację i obejrzyj zdjęcia

2018-12-06

Pieczemy pierniki

ŚWIĘTEGO  MIKOŁAJA, gdyby przypadkiem chciał nas odwiedzić, postanowiliśmy przywitać pachnącymi, świątecznymi pierniczkami. I rzeczywiście przybył. Zapach korzennej przyprawy rozchodzący się po Ośrodku zwabił do nas jego samego i towarzyszące mu ŚNIEŻYNKI. MIKOŁAJ obdarował nas słodkościami i nie tylko …, ale to już nasza tajemnica. (obejrzyj zdjęcia)

2018-12-05

Przedstawienie na lodzie

W czwartek 22 listopada wybraliśmy się na przedstawienie znanej na całym świecie, jedynej w swoim rodzaju MOSKIEWSKIEJ REWII NA LODZIE, która zaprezentowała fantastyczne, baśniowe widowisko, oparte na motywach baśni H. Ch. Andersena "KRÓLOWA ŚNIEGU".

przeczytaj relację i obejrzyj zdjęcia

2018-12-05

Pluszowi przyjaciele

W poniedziałek 26 listopada w naszym Ośrodku po raz kolejny świętowaliśmy dzień Pluszowego Misia. W tej imprezie udział wzięli nasi najmłodsi uczniowie, a razem z nimi ich ulubione pluszowe misie.

przeczytaj relację i obejrzyj zdjęcia

2018-12-05

Warsztaty u kolegów z Niemiec

W sobotę 1 grudnia grupa uczniów naszego Ośrodka uczestniczyła w wycieczce do Greifswaldu organizowanej przez Miejski Ośrodek Kultury w Szczecinie–Dąbiu w ramach projektu "Sprawne ręce, czysty umysł". Program wycieczki obejmował m.in. warsztaty artystyczne, podczas których z różnych materiałów wykonano w piękne anioły.

przeczytaj relację i obejrzyj zdjęcia

2018-11-30

Magiczny wieczór w internacie

Andrzejki to dzień jedyny w swoim rodzaju. Wtedy to zgodnie z tradycją św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy i za sprawą znaków i wróżb przepowiada co nas będzie czekać w przyszłości. Aha i jeszcze jedno. Kiedy będziecie oglądać zdjęcia to pewnie zauważycie, że niektóre z nich są jakieś inne. No cóż, magia andrzejkowego wieczoru.

przeczytaj relację i obejrzyj zdjęcia

2018-11-30

Recytacje po raz dziewiąty

W środę 28 listopada odbył się w naszym Ośrodku IX Szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem "Polska nasza Ojczyzna". Organizatorkami konkursu, były panie Teresa Suchara, Beata Szczypińska i Weronika Dwojakowska. W konkursie wzięli udział uczniowie wszystkich szkół, a każdą reprezentowało 2 lub 3 uczestników. Łącznie do konkursu przystąpiło 18 recytatorów. Zaprezentowali wiersze o naszej ojczyźnie.

przeczytaj relację i obejrzyj zdjęcia

2018-11-26

Uwaga!!! Zapalenie opon mózgowych

W związku z wystąpieniem w szkole w Policach zachorowań na wirusowe zapalenie opon mózgowych prosimy o zapoznanie się z pismem Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Policach oraz zastosowanie szczególnych środków bezpieczeństwa. (przeczytaj informację)

2018-11-16

W muzeach

W sobotę 10 listopada w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości grupa uczniów z klasy pierwszej Szkoły Przysposabiającej do Pracy zwiedziła wystawę w Muzeum Narodowym Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie zatytułowaną "Dialog Pamięci. Czego nie chcieliśmy zapomnieć".

przeczytaj relację i obejrzyj zdjęcia

<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11    >  >>  >|