<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11    >  >>  >|

2019-03-26

Komisja socjalna

Komisja socjalna informuje, że wypełnione oświadczenia o dochodach (załącznik nr 1 do pobrania w zakładce "Fundusz socjalny"), należy złożyć w sekretariacie Ośrodka w terminie do 29 marca 2019 r.

2019-03-19

Konkurs plastyczny 2019 - rozstrzygnięcie

Zakończył się konkurs plastyczny pt. "Kwiaty wiosny". Komisja konkursowa z trudem wybrała nagrodzone prace. W czwartek 21. marca, o godz. 11:00 w naszym Ośrodku odbędzie się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu. Zapraszamy. (zobacz protokół)

2019-03-13

ZEBRANIE DLA RODZICÓW

W czwartek 21 marca o godz. 15:30 odbędzie się zebranie dla rodziców. Temat spotkania: "Dieta dziecka z autyzmem i innymi zaburzeniami – rodzicielska wymiana doświadczeń". Zapraszamy. (przeczytaj informację)

2019-03-11

Polskie rymowanki

Kto nie zna rymowanek? "Siała baba mak", czy "Idzie kominiarz po drabinie" znają chyba wszyscy. Te oraz inne krótkie wierszyki można było usłyszeć w czasie naszego spotkania z okazji Dnia Języka Ojczystego, które odbyło się w środę 6 marca.

przeczytaj relację i obejrzyj zdjęcia

2019-01-10

Wspólne kolędowanie

W czwartek 20 grudnia zebraliśmy się w świątecznie udekorowanej sali gimnastycznej, aby wspólnie radować się z nadejścia świąt Bożego Narodzenia. Wspólnie zaśpiewaliśmy wiele wzruszających kolęd i pastorałek oraz wysłuchaliśmy wierszy wprowadzających nas w świąteczny nastrój.

przeczytaj relację i obejrzyj zdjęcia

2018-12-21

Podsumowanie projektu

W piątek 14 grudnia grupa uczniów z naszego Ośrodka wzięła udział w zakończeniu projektu "Czysty umysł, sprawne ręce” organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Szczecinie - Dąbiu. Ostatnim punktem tego projektu był konkurs plastyczny na wykonanie plakatu...

przeczytaj relację i obejrzyj zdjęcia

2018-12-20

Świąteczna Paczka

Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy myślimy o innych, takich którzy potrzebują naszego wsparcia. Idea bezinteresownej pomocy przyświeca nam od dawna i od kilku lat realizowana jest przez nas w postaci ŚWIĄTECZNEJ PACZKI. Także w tym roku z dobrowolnych datków zebranych wśród pracowników Ośrodka kupiliśmy najbardziej potrzebne rzeczy rodzinie jednego z naszych wychowanków. (zobacz paczkę)

2018-12-18

Fundacja wyróżniona

Podczas IV Powiatowej Gali Wolontariatu i Aktywności Społecznej nasza fundacja "Bądźmy Razem z Niepełnosprawnymi w Tanowie" otrzymała specjalne wyróżnienie w kategorii: działalność wolontarystyczna. Fundacja została założona przez nauczycielki naszego Ośrodka w 2007 roku. Głównym celem jej działania jest wspieranie wychowanków i ich rodzin oraz działalności Ośrodka. Gratulujemy. (zobacz dyplom)

2018-12-17

Czekoladowy autobus

Pod koniec listopada zawitał do naszego Ośrodka "Czekoladowy autobus". To jedyny taki autobus w Polsce, w którym dzieci przenoszą się w czekoladowy świat. Dzięki udziałowi w warsztatach my również na własne oczy mogą zobaczyliśmy jak powstaje czekolada.

przeczytaj relację i obejrzyj zdjęcia

2018-12-11

W Castoramie

W celu nabywania praktycznych umiejętności związanych z wchodzeniem w rolę pracownika, uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy uczestniczyli w kolejnych praktykach wspomaganych.

przeczytaj relację i obejrzyj zdjęcia

2018-12-06

Pieczemy pierniki

ŚWIĘTEGO  MIKOŁAJA, gdyby przypadkiem chciał nas odwiedzić, postanowiliśmy przywitać pachnącymi, świątecznymi pierniczkami. I rzeczywiście przybył. Zapach korzennej przyprawy rozchodzący się po Ośrodku zwabił do nas jego samego i towarzyszące mu ŚNIEŻYNKI. MIKOŁAJ obdarował nas słodkościami i nie tylko …, ale to już nasza tajemnica. (obejrzyj zdjęcia)

2018-12-05

Przedstawienie na lodzie

W czwartek 22 listopada wybraliśmy się na przedstawienie znanej na całym świecie, jedynej w swoim rodzaju MOSKIEWSKIEJ REWII NA LODZIE, która zaprezentowała fantastyczne, baśniowe widowisko, oparte na motywach baśni H. Ch. Andersena "KRÓLOWA ŚNIEGU".

przeczytaj relację i obejrzyj zdjęcia

2018-12-05

Pluszowi przyjaciele

W poniedziałek 26 listopada w naszym Ośrodku po raz kolejny świętowaliśmy dzień Pluszowego Misia. W tej imprezie udział wzięli nasi najmłodsi uczniowie, a razem z nimi ich ulubione pluszowe misie.

przeczytaj relację i obejrzyj zdjęcia

2018-12-05

Warsztaty u kolegów z Niemiec

W sobotę 1 grudnia grupa uczniów naszego Ośrodka uczestniczyła w wycieczce do Greifswaldu organizowanej przez Miejski Ośrodek Kultury w Szczecinie–Dąbiu w ramach projektu "Sprawne ręce, czysty umysł". Program wycieczki obejmował m.in. warsztaty artystyczne, podczas których z różnych materiałów wykonano w piękne anioły.

przeczytaj relację i obejrzyj zdjęcia

2018-11-30

Magiczny wieczór w internacie

Andrzejki to dzień jedyny w swoim rodzaju. Wtedy to zgodnie z tradycją św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy i za sprawą znaków i wróżb przepowiada co nas będzie czekać w przyszłości. Aha i jeszcze jedno. Kiedy będziecie oglądać zdjęcia to pewnie zauważycie, że niektóre z nich są jakieś inne. No cóż, magia andrzejkowego wieczoru.

przeczytaj relację i obejrzyj zdjęcia

<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11    >  >>  >|