<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11    >  >>  >|

2018-10-24

Dzień Edukacji Narodowej 2018

Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich pracujących w edukacji. Ten szczególny dzień jest okazją do podziękowania nie tylko nauczycielom, ale także pracownikom obsługi i administracji. Z tej okazji wielu z nich zostało wyróżnionych nagrodami i medalami. Rodzice poprzez swoich przedstawicieli wyrazili także swoją wdzięczność, składając życzenia i wręczając kwiaty.

przeczytaj relację i obejrzyj zdjęcia

2018-10-24

Akademia Zdrowia

To był tydzień ze zdrowiem. We wtorek i czwartek w ramach Akademii Zdrowia mieliśmy wyjątkowo udane spotkanie. Było to spotkanie ze zdrowiem. Przyszła jesień. Kolorowe liście spadające z drzew przypominają nam, że za chwilę nastaną chłodne i mokre dni. Łatwo będzie o przeziębienie. Nie chcemy chorować, więc jemy zdrowe produkty. A w środę z kolei odwiedziły nas panie z Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarno - Epidemiologicznego i Straży Miejskiej w Policach. Mówiły jak zachowywać się bezpiecznie.

przeczytaj relację i obejrzyj zdjęcia

2018-10-24

Warsztaty w Dąbiu

W sobotę 20 października uczniowie kl. I Szkoły Przysposabiającej do Pracy i V Szkoły Podstawowej wzięli udział w psychoprofilaktycznych warsztatach "Sprawne dłonie, czysty umysł" zorganizowanych przez Dom Kultury w Szczecinie Dąbiu. Uczyli się udzielać pierwszej pomocy osobom potrzebującym.

przeczytaj relację i obejrzyj zdjęcia

2018-10-24

.

Zbliża się bardzo ważny dla wszystkich Polaków dzień. Za niespełna trzy tygodnie obchodzić będziemy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Żeby uczcić tę rocznicę już rozpoczęliśmy przygotowania. Zaangażowani są wszyscy uczniowie i nauczyciele. Przeczytaj co się będzie działo z tej okazji w naszym Ośrodku. (zobacz harmonogram)

2018-10-23

Nasza klasa - konkurs plastyczny

Nowy rok szkolny to nowe klasy, nowi koledzy i nowi wychowawcy. To dobry moment, żeby się lepiej poznać i zaprzyjaźnić. Z taką propozycją wyszło do uczniów i nauczycieli Szkolne Koło Plastyczno-Florystyczne. Ogłosiliśmy konkurs plastyczny "Moja szkoła, moja klasa, mój wychowawca".

przeczytaj relację i obejrzyj zdjęcia

2018-10-23

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

W czwartek, 18 października członkowie i sympatycy szkolnego koła recytatorskiego "Rytm" wzięli udział w zmaganiach z trudną sztuką recytacji w ramach X Ogólnopolskiego Przeglądu Recytatorskiego Uczniów Szkół i Ośrodków Specjalnych, którego organizatorem jest SP nr 52 w Szczecinie. W tym roku konkurs odbył się pod hasłem "Polska moja ojczyzna".

przeczytaj relację i obejrzyj zdjęcia

2018-10-17

ZEBRANIE DLA RODZICÓW

W środę 24 października o godz. 16:00 odbędzie się zebranie dla rodziców. Temat spotkania: "Kreatywne zabawy z dzieckiem". Zapraszamy. (przeczytaj informację)

2018-10-02

Cała Polska Czyta Dzieciom

W środę, 26 września zebraliśmy się w sali gimnastycznej na kolejnym spotkaniu z cyklu "Cała Polska czyta dzieciom". Tym razem poznaliśmy autorkę opowiadań dla dzieci, bajek i wierszy, panią Joannę Kulmową. Pisarka urodziła się dawno temu w Łodzi, ale przez wiele lat mieszkała w Strumianach.

przeczytaj relację i obejrzyj zdjęcia

2018-09-27

Pokolenia

W pierwszy czwartek nowego roku szkolnego dziewczęta z grupy IV i V na zaproszenie Państwowego Domu Dziecka w Policach uczestniczyły w pikniku z okazji 100-lecia niepodległości Polski pod hasłem "Łączymy pokolenia".

przeczytaj relację i obejrzyj zdjęcia

2018-09-24

Akcja - Segregacja

W tym roku akcja "Sprzątania Świata" odbywała się pod hasłem "AKCJA - SEGREGACJA! 2 X WIĘCEJ, 2 X CZYŚCIEJ". Była to jubileuszowa 25 edycja. Podobnie jak w poprzednich latach i w tym roku wzięliśmy w niej udział, porządkując otaczające nas tereny.

przeczytaj relację i obejrzyj zdjęcia

2018-08-28

Do szkoły!!!

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019 rozpocznie się 03 września o godz. 11:00 w sali gimnastycznej. Zapraszamy naszych wychowanków i ich rodziców lub opiekunów.

2018-06-15

Za tydzień wakacje

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018 rozpocznie się 22 czerwca o godz. 9:00 w sali gimnastycznej. Zapraszamy rodziców, nauczycieli, pracowników Ośrodka i oczywiście wychowanków. Po uroczystości odbędą się spotkania rodziców z wychowawcami klas.

2018-06-11

Tydzień Książki

W dniach od 14 do 18 maja obchodziliśmy w naszym Ośrodku Tydzień Książki. Przez ten czas panie Ela, Beata i Agnieszka odwiedzały nas w klasach i rozmawiały z nami o książkach. Dowiedzieliśmy się z czego składa się książka i jak powstaje. Obejrzeliśmy też prezentację pt. "Od pisarza do czytelnika".

przeczytaj relację i obejrzyj zdjęcia

2018-06-11

Z wizytą w Dobrej

Praca jest dla każdego człowieka swoistą wartością, szansą na rozwój i zaspokojenie wielu ważnych potrzeb. Daje korzyści finansowe, umożliwia kontakty z otoczeniem i nawiązywanie przyjaźni. Osoby niepełnosprawne intelektualnie, mimo swoich ograniczeń mogą być bardzo dobrymi pracownikami.

przeczytaj relację i obejrzyj zdjęcia

2018-06-11

Dzień Mamy i...Taty 2018

W piątek, 25 maja, jak co roku zaprosiliśmy naszych rodziców i opiekunów na imprezę z okazji Dnia Mamy i Taty. Uroczystość przebiegała w klimacie obchodów 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Naszym programem artystycznym podkreśliliśmy, że patriotyzm to wyrażanie szacunku do naszej Ojczyzny.

przeczytaj relację i obejrzyj zdjęcia

<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11    >  >>  >|