|<  <  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13    >  >>  >|

2018-03-22

Światowy Dzień Zespołu Downa

Każdego roku 21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. Został ustanowiony w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 organizowany jest pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych. Z tej okazji w wielu miastach w Polsce organizowane są różne wydarzenia.

przeczytaj relację i obejrzyj zdjęcia

2018-03-19

ZAKŁADOWY FUNDUSZ ŚWIADCZEŃ SOCJALNYCH

Komisja socjalna informuje, że wypełnione oświadczenia o dochodach (załącznik nr 1 do pobrania w zakładce "Fundusz socjalny"), należy złożyć w sekretariacie Ośrodka w terminie do 30 marca 2018 r.

2018-03-12

XI KONFERENCJA METODYCZNA - ZAPOWIEDŹ

W poniedziałek 16 kwietnia o godz. 9:00 w naszym Ośrodku rozpocznie się XI Konferencja Metodyczna. Tym razem temat konferencji brzmi: "Wczesna diagnoza i terapia zaburzeń rozwoju językowego". Prowadzącą będzie dr nauk humanistycznych Justyna Leszka, pedagog specjalny, logopeda, terapeuta dzieci z zaburzeniami rozwoju, adiunkt na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym UAM, dyrektor Ośrodka Diagnozy i Terapii Fundacji "Nowa Nadzieja".

2018-03-07

ZEBRANIE DLA RODZICÓW

W środę 14 marca o godz. 16:30 zapraszamy rodziców na zebranie. Tematy, które zostaną poruszone: "Nauka korzystania z zestawów komunikacji dla dzieci" i "Profilaktyka cyberprzemocy w domu i szkole". Zapraszamy. (przeczytaj informację)

2018-03-02

Zdrowie

W środę 28 lutego odbyło się spotkanie z panią Marią Pieńczykowską, specjalistką z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Policach. Rozpoczęło ono cykl spotkań w ramach Wojewódzkiego Programu Profilaktyki Używania Substancji Psychoaktywnych i Nowych Narkotyków "Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach".

przeczytaj relację i obejrzyj zdjęcia

2018-02-20

Walentynki 2018

Co roku 14 lutego obchodzony jest dzień św. Walentego, patrona zakochanych. Postanowiliśmy wykorzystać tę okazję, aby porozmawiać o przyjaźni. Spotkanie walentynkowe spędziliśmy w bardzo przyjemnej atmosferze.

przeczytaj relację i obejrzyj zdjęcia

2018-01-31

Bal Karnawałowy 2018

Ahoj przygodo! W środę 10 stycznia odbył się piracki bal karnawałowy. W tym roku wesoło bawiliśmy się przy muzyce szantowej. W przerwach między wachtami, wspólnie z naszymi pirackimi braćmi z Niemiec zdobywaliśmy marynarskie sprawności.

przeczytaj relację i obejrzyj zdjęcia

2018-01-29

Świąteczne życzenia

W świątecznej atmosferze, w czwartkowe południe 21 grudnia, w naszym Ośrodku odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne. W przedświątecznym nastroju w przedostatnim dniu w szkole, zgromadziliśmy się, aby wspólnie przypomnieć sobie historię Bożego Narodzenia, śpiewać kolędy oraz podzielić się opłatkiem i złożyć sobie wzajemnie życzenia świąteczne.

przeczytaj relację i obejrzyj zdjęcia

2018-01-29

Jubileuszowy Koncert Kolęd

Śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. W środę 22 grudnia w tanowskim kościele rozbrzmiewały kolędy i pastorałki w wykonaniu dzieci i młodzieży placówek oświatowych powiatu polickiego oraz Szczecina.

przeczytaj relację i obejrzyj zdjęcia

2017-12-20

I Mistrzostwa Gry w Chińczyka

„Chińczyk” to gra bardzo lubiana przez naszych wychowanków. Dlatego postanowiliśmy zorganizować I Mistrzostwa Gry w "Chińczyka". W ubiegły wtorek rozegrane zostały półfinały, w których uczestniczyło ośmioro graczy podzielonych na dwie grupy.

przeczytaj relację i obejrzyj zdjęcia

2017-12-19

Mikołaj w Doboszu 2017

W środę 13 grudnia w hotelu "Dobosz" w Policach po raz kolejny odbyła się impreza mikołajkowa, zorganizowana przez firmę "Polchar". Na początek obejrzeliśmy ciekawe i barwne przedstawienie.

przeczytaj relację i obejrzyj zdjęcia

2017-12-19

Podróże po świecie po raz piąty

W czwartek 14 grudnia w ramach projektu "Podróże po świecie" uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w świątecznym przedstawieniu pt. "Zimowa opowieść choinkowa" w wykonaniu aktorów Teatru Rozmaitości "Gwitajcie". Dzieci wspólnie z bohaterami opowieści odkrywały tajemnicę czaru Świąt Bożego Narodzenia. Najbardziej kolorową postacią przedstawienia był przybysz z Jamajki.

przeczytaj relację i obejrzyj zdjęcia

2017-12-15

Recytacje 2017

W czwartek 23 listopada odbył się w naszym Ośrodku VIII Szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem "Opowieści wierszem", podczas którego po raz kolejny przeżywaliśmy "przygodę z poezją". W konkursie wzięli udział uczniowie wszystkich szkół. Każdą reprezentowało 2 lub 3 uczestników wyłonionych w eliminacjach klasowych.

przeczytaj relację i obejrzyj zdjęcia

2017-12-15

Podróże po świecie po raz czwarty

Kolejnym przystankiem naszych "Podróży po świecie" było niezwykłe miejsce - Pracownia "Manu" w Policach. To tutaj nasi uczniowie spotkali się z rówieśnikami z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży na Integracyjnych Warsztatach Ceramicznych. Celem warsztatów było zintegrowanie obu środowisk, nabywanie kompetencji społecznych oraz wchodzenie w interakcje z rówieśnikami.

przeczytaj relację i obejrzyj zdjęcia

2017-12-15

Wróżby, wróżby, wróżby

Wtorkowy wieczór w internacie spędziliśmy na zabawach z fantazją, czyli na tradycyjnych wróżbach andrzejkowych. W tym roku wróżki, panie Kasia i Dorota pozwoliły nam poznawać przyszłość w sposób prawie sportowy.

przeczytaj relację i obejrzyj zdjęcia

|<  <  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13    >  >>  >|