• 50 LAT MINĘŁO... •

Pięćdziesięcioletnia działalność naszego Ośrodka to niezwykła okazja do świętowania! Dwudniowe obchody rocznicy rozpoczęła w środę 8 czerwca msza, którą w intencji wszystkich, którzy byli, są i będą związani z życiem placówki odprawił proboszcz tanowskiej parafii. Obecne były władze powiatu polickiego, nauczyciele i uczniowie oraz przybyli goście. Wszyscy aktywnie włączyli się w przygotowanie liturgii, co przysporzyło nam wielu wzruszeń.

A w czwartek 9 czerwca spotkaliśmy się w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach, gdzie świętowliśmy w bardzo radosnej atmosferze, choć równie uroczyście. Na nasze spotkanie przybyli: starosta policki Andrzej Bednarek, wicestarosta Paweł Mirowski, przewodniczący Rady Powiatu Cezary Arciszewski i członek Zarządu Beata Chmielewska. Obecni byli Kawalerowie Orderu Uśmiechu: Dorota Zawadzka, doradca Rzecznika Praw Dziecka i dr Krystyna Twarowska – Czerwińska. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością byli dyrektorzy Ośrodka, Jerzy Grundman i Kazimierz Czarski. W imieniu dyrektora Henryka Kulpy przybyła jego żona Barbara Kulpa, która w przeszłości również była nauczycielką w naszym Ośrodku. Na widowni zasiedli także byli nauczyciele, wychowawcy i pracownicy placówki oraz licznie przybyli przyjaciele Ośrodka.

Goście mogli podziwiać wspaniały występ naszych wychowanków, którzy w krótkich etiudach barwnie przedstawili cztery pory roku. Występ był okazją do zaprezentowania efektów wspólnej, wytężonej pracy dzieci i nauczycieli. Pomiędzy kolejnymi częściami prezentacji dziękowaliśmy za współpracę i wsparcie osobom prywatnym i instytucjom, dzięki którym od lat realizujemy nasze przedsięwzięcia i spełniamy marzenia wychowanków. Niespodzianką dla Pani Dyrektor okazał się kosz pięćdziesięciu róż, który jej podarowaliśmy. Na zakończenie chór powołany specjalnie na tę okazję, a złożony z nauczycieli, wychowawców, rodziców i przyjaciół Ośrodka, zaśpiewał wzruszającą piosenkę.

Pani Dyrektor zaprosiła wszystkich gości do Ośrodka na przyjęcie. Rozpoczęło się ono zasadzeniem jabłoni, która upamiętniać będzie jubileusz. Zaraz potem w niebo wzbiły się śnieżnobiałe gołębie. Następnie goście mogli podziwiać wszystkie pracownie, sale internatu i szkoły oraz okazjonalne ekspozycje i prezentacje. Odpoczywali w naszych leśnych zakątkach.

Również dzieci atrakcyjnie spędzały to szczególne popołudnie. Zaprzyjaźniona cukiernia ufundowała wielki tort, którego degustacja rozpoczęła wspólną zabawę animowaną przez zabawnych klaunów.

Jubileusz był dla nas oraz dla wszystkich osób i instytucji, które przez wiele lat wspierały i wspierają nadal nasze działania, okazją do uczczenia wspaniałej współpracy. Jesteśmy wdzięczni za Waszą obecność w tym wielkim dla nas dniu oraz w całym życiu naszego Ośrodka.

2016-06-16