• Akademia Zdrowia •

We wtorek i czwartek w ramach Akademii Zdrowia mieliśmy wyjątkowo udane spotkanie. Było to spotkanie ze zdrowiem. Przyszła jesień. Kolorowe liście spadające z drzew przypominają nam, że za chwilę nastaną chłodne i mokre dni. Łatwo będzie o przeziębienie. Nie chcemy chorować więc jemy zdrowe produkty dające odporność: miód, cytrynę, czosnek i cebulę. Na spotkaniu rozpoznawaliśmy je za pomocą dotyku, węchu i smaku. Lubimy chodzić do szkoły, dlatego chętnie będziemy pić syrop z cebuli wykonany podczas zajęć warsztatowych.

W środę 17 października odwiedziły nas panie z Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarno - Epidemiologicznego oraz Straży Miejskiej w Policach. A to dlatego, że nadeszła jesień, dni są coraz krótsze i coraz wcześniej zapada zmrok, a my musimy sami zadbać o swoje bezpieczeństwo i nie zapominać o noszeniu elementów odblaskowych kiedy robi się już ciemno.

W trosce o nasze zdrowie zarówno w szkole jak i w domu, pani pedagog zorganizowała spotkanie z panią Justyną Olszewską przedstawicielką Straży Miejskiej w Policach, która przypomniała nam zasady bezpiecznego poruszania się po ulicach i drogach, zwłaszcza na wsi. Znowu przywiozła dla nas odblaskowe upominki. Przypominanie jest matką nauki więc po raz kolejny usłyszeliśmy i utrwaliliśmy sobie zasady bezpiecznego zachowania się podczas jazdy na rowerze, podróży środkami komunikacji miejskiej, czy nawiązywania kontaktów z osobami obcymi.

Pani Marcela Kulewska z Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarno - Epidemiologicznego podsumowała to, co powiedziała nam pani Justyna przedstawiając prezentację multimedialną na temat bezpieczeństwa. Rozmawiała z nami także o tym, że dopalacze są nadal groźne. Omówiła ich bardzo niekorzystne działanie na nasze organizmy. Przy okazji wspomniała także o negatywnym działaniu papierosów, alkoholu, narkotyków i nadużywaniu leków (czyli braniu ich niezgodnie z zaleceniami). Mieliśmy okazję zapytać o to, co nas najbardziej nurtuje w tematach zdrowia i bezpieczeństwa. Spotkanie bardzo nam się podobało. Czekamy na kolejne.

2018-10-24