• Akademia Zdrowia 2019 •

W myśl zasady "przypominania nigdy dość" w ramach Akademii Zdrowia i Bezpieczeństwa, spotkaliśmy się aby przypomnieć sobie co zrobić, żeby nie zachorować na tzw. choroby sezonowe czyli przeziębienie i grypę. Tegoroczna jesienna pogoda jest bardzo kapryśna. Rano jest bardzo zimno, później świeci słońce i jest ciepło jak latem, a potem niespodziewanie pada deszcz i wieje bardzo zimny wiatr.

Dlatego uczyliśmy się jak się ubrać, żeby nie było nam ani za zimno, ani za gorąco. Najpierw z wielkiego worka wyciągaliśmy różne części garderoby i segregowaliśmy je, zwracając szczególną uwagę na ich przydatność jesienią. Potem wykonaliśmy plakaty, na których umieszczaliśmy jesienne ubrania wycięte z kolorowych czasopism i kart pracy.

Metodą burzy mózgów przypomnieliśmy sobie jak należy prawidłwo się odżywiać, aby zwiększyć naszą odporność na przeziębienie. Próbowaliśmy produktów zawierających dużo witaminy C, m.in. cytrynę, miód, czosnek i cebulę. Dodatkowo obejrzeliśmy film edukacyjny pt. "Grypa", pokazujący jaką drogą przenoszą się wirusy grypy i jak uniknąć "rozsiewania" ich wokół siebie.

A na koniec przypomnieliśmy sobie i przećwiczyliśmy, jak należy udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej.

2019-11-22