• Dzień Edukacji Narodowej 2017 •

W piątek 13 października jak w wielu szkołach i u nas odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W tym roku chcieliśmy podkreślić, że już starożytni dbali o kształcenie swoich pociech, o czym opowiedzieli uczniowie w krótkiej prezentacji recytatorskiej. W utrzymaniu klimatu starożytnej Grecji pomógł występ ośrodkowego zespołu tanecznego "Zodiak", który zatańczył "Zorbę" i prezentacje multimedialne przypominające wakacje spędzane na greckich wyspach: Krecie i Korfu.

Jak bliska Policom jest Grecja, można się było dowiedzieć poznając historię znanej pisenkarki Eleni, która jako dziecko osiedliła się właśnie w tym mieście. Do aranżacji piosenki w wykonaniu Eleni wykorzystaliśmy gesty MAKATON, by nie tylko powiedzieć, ale i pokazać jak niewiele potrzeba, "by piękniej żyć".

W tym dniu uroczyście zostali włączeni do naszej ośrodkowej rodziny nowi uczniowie i pracownicy, pasowani przez Panią Dyrektor, a szczególnie wyróżniający się w tym roku pracownicy zostali nagrodzeni. Uczniowie dziękując w tym szczególnym dniu wszystkim pracownikom Ośrodka za pracę, okazywane serce i cierpliwość, wręczyli każdemu drobny upominek.

2017-10-24