• Graffiti •

Od 16 do 19 września uczestniczyliśmy w polsko–niemieckim projekcie pod nazwą "Graffiti”, w ramach którego odbyły się międzynarodowe warsztaty integracyjne pt. "Kolorowe tworzenie pism i plakatów okolicznościowych za pomocą grafiki - malowanie sprayem". Spotkaliśmy się kolegami ze szkół w Löcknitz i Prenzlau, a warsztaty odbywały się na terenie Niemiec w Jugendbegegnungsstatte – Miejscu Spotkań Młodzieży w miejscowości Plowen.

Najpierw uczyliśmy się pisać litery w formacie 3D, a potem używać farb w sprayu. Wykonywaliśmy kolorowe dekoracje na czarnej, rozciągniętej między drzewami folii.

Kiedy nauczyliśmy się jak bezpiecznie posługiwać się farbą w sprayu, to dostaliśmy duuuuże płyty, zagruntowaliśmy je na biało i przystąpiliśmy do spreyowania. W ten sposób powstały kolorowe murale, które zabraliśmy ze sobą do Tanowa. A w wolnych chwilach ozdabialiśmy różnymi technikami plastycznymi drewniane szkatułki, które otrzymaliśmy w prezencie.

Podczas tych czterech dni zawarliśmy nowe znajomości i mimo bariery językowej nauczyliśmy się wspólnie pracować. My nie mówimy po niemiecku, a nasi koledzy i ich opiekunowie nie znali języka polskiego, ale mimo to świetnie się dogadywaliśmy i razem wykonywaliśmy zadania plastyczne. W niektórych momentach mogliśmy liczyć na pomoc tłumaczki, pani Agnieszki. To był bardzo udany wyjazd.

2019-10-15