• Jesienna piłka nożna po raz ósmy. •

W tym samym czasie kiedy część z nas uczestniczyła w Rajdzie Piskorskiego na tanowskim "Orliku" odbywał się "VIII Jesienny Turniej Piłki Nożnej". W otwarciu imprezy udział wzięli Krystyna Wiśniewska, naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Policach i Cezary Arciszewski, przewodniczący Rady Powiatu. Turniej otworzyła Beata Brzostek, dyrektor naszego Ośrodka.

W zmaganiach piłkarskich udział wzięło 6 drużyn. Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Tanowie, Szkoły Podstawowej nr 54 ze Szczecina, dwie drużyny z Zespołu Szkół nr 9 (klasa IA i IB) i drużyna Zespołu Szkół Specjalnych nr 9 w Szczecinie, oraz ekipa gospodarzy turnieju, czyli naszego Ośrodka. W pierwszej fazie turnieju zespoły podzielono na dwie grupy.

Grupę A wygrała drużyna ZSS nr 9 ze Szczecina, drugie miejsce zajęli piłkarze SP nr 54, a trzecie klasa IA z ZS nr 9 w Szczecinie. W grupie B zdecydowanie najlepsze były drużyny SP Tanowo i SOSW Tanowo, zaś trzecie miejsce przypadło klasie IB z ZS nr 9 w Szczecinie.

Następnie klasy IA i IB rozegrały mecz derbowy o miejsce 5 i 6, drużyny reprezentujące nasz Ośrodek i SP nr 54 ze Szczecina grały o miejsce trzecie, a w finale turnieju spotkały się zespoły ZSS nr 9 ze Szczecina i SP Tanowo.

Oto klasyfikacja końcowa turnieju: 1 miejsce – SP TANOWO, 2 miejsce – ZSS nr 9 w Szczecinie, 3 miejsce – SP 54 w Szczecinie, 4 miejsce – SOSW w Tanowie, 5 miejsce – klasa IA z ZS nr 9 w Szczecinie, 6 miejsce – klasa IB z ZS nr 9 w Szczecinie.

Królem strzelców turnieju został Jakub Basara z SP Tanowo, a najlepszym bramkarzem Karol Woźny z tej samej szkoły. Warto dodać, że zwycięski zespół stracił w turnieju tylko jedną bramkę. Z reporterskiego obowiązku dodajmy też, że wszystkie mecze odbywały się zgodnie z zasadą FAIR PLAY, a pogoda jak zwykle dopisała.

Impreza odbyła się przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Policach, a patronat nad turniejem objął Starosta Policki.

2016-09-30