• Jubileuszowy Koncert Kolęd •

Śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. W środę 22 grudnia w tanowskim kościele rozbrzmiewały kolędy i pastorałki w wykonaniu dzieci i młodzieży placówek oświatowych powiatu polickiego oraz Szczecina. To już po raz dziesiąty odbył się Integracyjny Koncert Kolęd "Zaśpiewajmy Jezusowi".

W tym roku we wspólnym kolędowaniu uczestniczyły dzieci z Przedszkoli Publicznych w Tanowie i Kołbaskowie, a także uczniowie drugiej klasy ze Szkoły Podstawowej w Tanowie i Szkoły Podstawowej w Przecławiu oraz zespół muzyczny AKORD z naszego Ośrodka. Gośćmi specjalnymi byli muzycy w mundurach z zaprzyjaźnionej z nami Orkiestry Wojskowej ze Szczecina.

Podczas koncertu nie mogło zabraknąć znamienitych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas m.in. Starosta Policki Andrzej Bednarek, przewodniczący Rady Powiatu Polickiego Cezary Arciszewski, sołtys Tanowa Zygmunt Kołacki oraz mieszkańcy Tanowa.

Wykonywane przez młodych artystów kolędy wprowadziły słuchaczy w niezwykły, bożonarodzeniowy nastrój. Wszyscy uczestnicy jubileuszowego Integracyjnego Koncertu Kolęd "Zaśpiewajmy Jezusowi" otrzymali pamiątkowe dyplomy, słodycze i upominki ufundowane przez Starostę Polickiego, a także pamiątkowe statuetki wykonane przez uczniów działającej w naszym Ośrodku Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Pielęgnujcie w Waszych domach tradycję wspólnego kolędowania.

2018-01-29