• Kiermasz i dekorowanie choinek •

W niedzielę 10 grudnia w naszym Ośrodku odbył się coroczny kiermasz bożonarodzeniowy. Imprezę tę organizuje Fundacja "Bądźmy Razem z Niepełnosprawnymi w Tanowie". W ten sposób zdobywamy fundusze na zaspokajanie potrzeb naszych wychowanków, których rodziny są w trudnej sytuacji życiowej oraz na organizację wycieczek, imprez i zakup nagród. Nasi uczniowie są mocno zaangażowani we wszystkie prace związane z tym wydarzeniem. Wykonują różnorodne ozdoby świąteczne, kartki, a nawet renowacje starych sprzętów użytkowych i mebli w ramach zajęć szkolnych w pracowni stolarskiej. Przygotowują także ekspozycje kiermaszową. Dzięki takim przedsięwzięciom dzieci uczą się odpowiedzialności i zaradności, stają się gospodarne i potrafią zaplanować wydatki.

We wtorek 12 grudnia w Starostwie Polickim odbyła się coroczna impreza pn. "Ubieranie choinek". Nasi uczniowie sami wykonali dekoracje, które wcześniej zaprojektowali na zajęciach plastycznych i technicznych. Nasz Ośrodek dostał za zadanie dekorowanie choinki przy sekretariacie i gabinecie Starosty Andrzeja Bednarka. Uczniowie bardzo się starali, a Pan Starosta osobiście im podziękował i pogratulował.

W tym roku czekała nas niespodzianka – warsztaty plastyczne. Dzieci dekorowały bombki, które wraz z życzeniami od Starostwa zostaną przekazane różnym instytucjom w naszym regionie. Śpiewaliśmy także kolędy i składaliśmy sobie życzenia z okazji nadchodzących świąt i Nowego Roku.

2017-12-15