• Kolejny Rajd szlakami Czesława Piskorskiego •

W czwartek 29 września wybraliśmy się na rajd im. Jana Pawła II szlakami Czesława Piskorskiego, który od lat organizuje Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Szczecinie.

Tym razem wybraliśmy najdłuższą, bo liczącą aż 6 km trasę zieloną. Wędrowanie było bardzo przyjemne, a to dlatego że mijaliśmy najpiękniejsze zielone miejsca w Szczecinie. Wyruszyliśmy znad Jeziora Głębokiego tzw. ścieżką zdrowia, przeszliśmy brzegiem jeziora Goplana, następnie przez Ogród Różany zwany potocznie „Różanką” i Jasne Błonia. Na trasie czekały na nas różne zagadki do rozwiązania.

Gdy już dotarliśmy na metę, która znajdowała się na boisku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 mogliśmy odetchnąć i zregenerować swoje siły jedząc pyszną kiełbasę.

A na koniec mogliśmy tańczyć, uczestniczyć w grach i zabawach sportowych i konkurencjach zawodowych polegających m.in. na heblowaniu, wierceniu, szyciu i rozpoznawaniu przypraw. Wyprawa naprawdę była bardzo udana. Mamy nadzieję, że spotkamy się z naszymi znajomymi wędrowcami za rok.

2016-09-30