• Konferencja metodyczna 2015 •

W poniedziałek 13 kwietnia odbyła się w naszym Ośrodku kolejna konferencja metodyczna. Jak zawsze, wśród uczestników byli dyrektorzy, nauczyciele, pedagodzy i psycholodzy szkół specjalnych i masowych oraz poradni psychologiczno – pedagogicznych z województwa zachodniopomorskiego.

Tym razem temat spotkania brzmiał: "Metoda Dobrego Startu we wspomaganiu ucznia z niepełnosprawnością intelektualną". Swoją ogromną wiedzą i doświadczeniem podzieliła się z nami Pani Profesor Marta Bogdanowicz, psycholog kliniczny dziecięcy, profesor w Instytucie Psychologii Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego, założycielka i wieloletnia przewodnicząca, a obecnie wiceprzewodnicząca Polskiego Towarzystwa Dysleksji, a przede wszystkim twórca metody.

Pani Profesor nie zastanawiała się ani przez chwilę nad przyjęciem naszego zaproszenia. Również dlatego, że jest Kawalerem Orderu Uśmiechu i jak powiedziała, nie mogła nie przyjechać do Ośrodka, którego przecież jest jednym z patronów.

Uczestnicy spotkania mieli też okazję wysłuchać jej cennych wskazówek dotyczących stosowania Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, z którą miała okazję współpracować. Bardzo chętnie udzielała też cennych rad w indywidualnych rozmowach z uczestnikami konferencji.

Współorganizatorem konferencji był Powiat Policki.

2015-04-16