• Kto odpowie, jak dbać o zdrowie? •

W środę 27 marca 2019 r. spotkaliśmy się w naszej stołówce, aby zastanowić się, jak my sami możemy zadbać o nasze zdrowie. Podczas warsztatów przypomnieliśmy sobie jak się ubierać, żeby nie zachorować. Bawiliśmy się świetnie dobierając ubrania stosownie do pory roku i pogody.

Dowiedzieliśmy się też, że żeby zachować zdrowie należ pić dużo wody i jeść posiłki bogate w witaminy. Ale sama woda nie każdemu smakuje, więc panie Ewa i Danusia przygotowały nam niespodziankę. Pokazały jak sami możemy sobie przyrządzić pyszny napój. Każdy z nas zrobił sobie taki, jaki najbardziej lubi, a wszystkie były pyszne. Mieliśmy do wyboru pomarańcze, miętę, cytryny, miód, imbir, borówki i maliny.

A potem dostaliśmy doniczki, ziemię, słoiki z wodą i różne cebule. Każdy z nas posadził cebulę do doniczki z ziemią, albo włożył do słoika z wodą i zabrał do swojej klasy. Ciekawe, co nam wyrośnie, panie mówiły, że szczypior na wiosenne kanapki. Zobaczymy...

A na koniec porozmawialiśmy sobie o tym jak unikać niebezpiecznych zachowań podczas zabawy. Teraz już wiemy, że nasze zdrowie zależy też od nas samych.

2019-05-23