• Leśne Podchody Pełne Przygody 2016 •

W czwartek 19 maja spotkaliśmy się już po raz dwunasty na "Leśnych Podchodach Pełnych Przygody". W imprezie wzięli udział uczniowie szkół i placówek z Polic, Tanowa, Szczecina, Nowogardu, Nowielina i Randowschule w Löcknitz. Wszystkie drużyny gościły u nas nie po raz pierwszy.

Na leśnej trasie na uczestników czekały bardzo interesujące i pouczające zadania. Mogli dowiedzieć się jaka jest długość skoku leśnych zwierząt i sprawdzić komu mogliby dorównać. To zadanie przygotowała pani Jola z Nadleśnictwa w Trzebieży. Dzięki pomocy studentów Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego ćwiczyli udzielanie pierwszej pomocy i opatrywanie ran, a nad jeziorem dowiedzieli się jak bezpiecznie plażować i mogli praktycznie spróbować ratować osobę tonącą. Z panem Waldemarem z Koła Łowieckiego „Jeleń” strzelali z wiatrówki do baloników, musieli też wykazać się kreatywnością muzyczną w zadaniu przygotowanym przez naszą „Panią od muzyki”, panią Magdę.

Jak zwykle, nie wszyscy mogli wyruszyć na leśny szlak. Ci, którzy pozostali w Ośrodku bawili się na miejscu, ale i oni nie mieli czasu na nudę.

Po raz piąty byli z nami przedstawiciele Ośrodka Szkoleniowo-Badawczego w Zakresie Energii Odnawialnej z Ostoi. Przywieźli ze sobą gokarty napędzane energią słoneczną. Pan Waldemar pomagał każdemu zamienić się na chwilę w mistrza Formuły I. A z paniami Beatą, Agatą i Basią można było wykonać piękną biedronkę i złowić w basenie żółwika (oczywiście nie prawdziwego).

Studenci PUM przygotowali bardzo ciekawe zajęcia, m.in. można było nauczyć się, jak ułożyć osobę nieprzytomną w pozycji bezpiecznej. Była również pani Ola z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Policach. Zorganizowała stoisko informacyjno-edukacyjne, gdzie można było dowiedzieć się jak powinniśmy się odżywiać. Dużym powodzeniem cieszyło się stanowisko malowania twarzy. Nad naszym bezpieczeństwem czuwała, jak co roku, pani Małgosia ze Straży Miejskiej w Policach.

Natomiast po raz pierwszy byli z nami policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Policach. Przywieźli ze sobą symulator jazdy na motocyklu. Przy okazji przypominali najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się po drogach i ulicach.

Tradycyjnie po powrocie leśni wędrowcy posilali się smaczną grochówką przygotowaną przez nasze panie kucharki. Każda drużyna uczestnicząca w zabawie otrzymała specjalnie na tę okazję przygotowaną glinianą statuetkę, nagrodę rzeczową i dyplom.

Dziękujemy naszym przyjaciołom z Nadleśnictwa w Trzebieży, Ośrodka Szkoleniowo-Badawczego w Zakresie Energii Odnawialnej w Ostoi, Koła Łowieckiego „Jeleń”, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Komendy Powiatowej Policji i Straży Miejskiej w Policach, a także studentom kierunku zdrowie publiczne Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego z ich opiekunkami i uczniom trzeciej klasy Gimnazjum nr 26 w Szczecinie i ich nauczycielkom za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu naszej zabawy.

2016-05-26