• Leśne Podchody Pełne Przygody 2017 •

We wtorek 13 czerwca po raz trzynasty spotkaliśmy się na "Leśnych Podchodach Pełnych Przygody". W imprezie wzięli udział uczniowie szkół i placówek z Polic, Tanowa, Szczecina, Nowogardu, Nowielina i Randowschule w Löcknitz. Po raz pierwszy mieliśmy przyjemność gość koleżanki i kolegów ze Szkoły Podstawowej w Przecławiu.

Tradycyjnie już na leśnej trasie na uczestników czekały bardzo interesujące zadania. Pani Agata z Nadleśnictwa w Trzebieży przygotowała "Leśną skocznię" i opowiedziała uczestnikom imprezy o zwyczajach i umiejętnościach leśnych zwierząt, a także o tym co to znaczy być "ekologicznym". Z Panem Waldemarem z Koła Łowieckiego „Jeleń” wędrowcy strzelali z wiatrówki do baloników. Przy Jeziorze Bartoszewo musieli wykazać się zręcznością i współpracować ze sobą, żeby okiełznać "wodny żywioł". Natknęli się również na "leśną pajęczynę" uplecioną przez panie Asię i Agnieszkę, z której nie tak łatwo było się wydostać. Pani Magda "od muzyki" przygotowała interesujące zadanie muzyczne.

Ci, którzy nie mogli wyruszyć na leśny szlak, bawili się na miejscu w Ośrodku, ale nie mieli czasu na nudę. Edukatorzy z Ośrodka Szkoleniowo-Badawczego w Zakresie Energii Odnawialnej z Ostoi przywieźli ze sobą gokarty napędzane energią słoneczną. Podobnie jak w roku ubiegłym cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem. Pan Waldemar znowu pomagał każdemu zamienić się na chwilę w mistrza Formuły I. A z panią Karoliną można było złowić w basenie żółwika i wyczarowywać piękne i ogromne bańki mydlane. Była również pani Marcela z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Policach. Przypomniała nam jak powinniśmy się odżywiać.

Dużym powodzeniem cieszyło się stanowisko malowania twarzy pani Ewy. Bardzo ciekawe zadania z użyciem pomocy przygotowanych przez nauczycieli Ośrodka zorganizowały panie Weronika i Agnieszka. Pani Asia i Pani Magda potrafiły porwać  wszystkich obecnych na dziedzińcu przed internatem do muzycznych zabaw. A nad naszym bezpieczeństwem w tym roku czuwały: pani Małgosia ze Straży Miejskiej w Policach i pani Ela z Komendy Powiatowej Policji w Policach.

Tradycyjnie po powrocie ze szlaku leśni wędrowcy posilali się smaczną grochówką przygotowaną przez nasze panie kucharki. Każdy wędrowiec otrzymał nagrodę, a drużyna specjalnie na tę okazję przygotowaną drewnianą statuetkę i dyplom.

Patronat honorowy nad imprezą objął Starosta Policki. Impreza mogła się odbyć dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Policach i Fundacji "Bądźmy Razem z Niepełnosprawnymi w Tanowie". Dziękujemy serdecznie naszym wypróbowanym przyjaciołom z wymienionych wcześniej instytucji, a także uczniom Gimnazjum nr 26 w Szczecinie i ich nauczycielkom za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu naszej zabawy.

2017-06-17