• Leśne Podchody Pełne Przygody 2018 •

We wtorek 5 czerwca w naszym Ośrodku po raz czternasty odbyły się "Leśne Podchody Pełne Przygody". W tegorocznej zabawie udział wzięli wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo z Policach, uczniowie Szkół Podstawowych w Tanowie i Przecławiu, Gimnazjum nr 26 ze Szczecina, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nowogardzie, Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Nowielinie, Randowschule w Löcknitz oraz nasza drużyna. Jak zwykle impreza miała charakter rajdu leśnego, podczas którego uczestnicy mieli do wykonania bardzo interesujące zadania przygotowane przez przedstawicieli Nadleśnictwa w Trzebieży, Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, Koła Łowieckiego „Jeleń” i nauczycieli Ośrodka.

Nie wszyscy jednak mogli wyruszyć na leśny szlak. Ci, którzy zostali na miejscu też nie mieli czasu na nudę. Ratownicy Szczecińskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przypominali nam jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Każdy z nas mógł w praktyce nauczyć się jak ratować ludzkie życie. Edukatorzy z Ośrodka Szkoleniowo-Badawczego w Zakresie Energii Odnawialnej z Ostoi przywieźli ze sobą gokarty napędzane energią słoneczną, które podobnie jak w latach ubiegłych cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Szczecinie zaprezentowali symulator jazdy na motocyklu. Mogliśmy choć przez chwilę poczuć się mistrzami kierownicy, a przy okazji przypomnieć sobie zasady ruchu drogowego. Studenci kierunku dietetyka PUM przygotowali wiele ciekawych zabaw, zagadek i konkursów, dzięki którym poznaliśmy zasady zdrowego odżywiania. Nad naszym bezpieczeństwem czuwała przedstawicielka Straży Miejskiej w Policach.

Było stanowisko malowania twarzy, dyskoteka na świeżym powietrzu i wspólne zabawy przy muzyce. Tradycyjnie po powrocie ze szlaku leśni wędrowcy (i wszyscy pozostali) posilali się grochówką, a każda drużyna otrzymała nagrodę, specjalnie na tę okazję przygotowaną pamiątkę i dyplom.

Patronat honorowy nad imprezą objęli Starosta Policki i Przewodniczący Rady Powiatu. Impreza odbyła dzięki dotacji udzielonej przez Starostwo Powiatowe w Policach w ramach realizacji zadania publicznego w zakresie upowszechniania i rozwijania rekreacji fizycznej oraz innych form aktywnego wypoczynku na terenie Powiatu Polickiego ze szczególnym uwzględnieniem środowiska osób niepełnosprawnych oraz wsparciu finansowemu Fundacji "Bądźmy Razem z Niepełnosprawnymi w Tanowie". Serdecznie dziękujemy naszym przyjaciołom za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy.

2018-06-11