• Leśne Podchody Pełne Przygody 2019 •

W czwartek 30 maja w naszym Ośrodku już po raz piętnasty odbyły się "Leśne Podchody Pełne Przygody". W tegorocznej edycji udział wzięli wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo z Polic, uczniowie Szkół Podstawowych z Tanowa, Dobrej i Nowego Warpna (z dwóch ostatnich szkół po raz pierwszy), Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nowogardzie, Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Nowielinie, Szkół Podstawowych nr 52 i 63 ze Szczecina (również po raz pierwszy) oraz Domu Dziecka w Tanowie.

Podczas leśnego rajdu, wytyczonego zupełnie nowym szlakiem, uczestnicy mieli do wykonania bardzo interesujące zadania przygotowane przez przedstawicieli Nadleśnictwa w Trzebieży, Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, Koła Łowieckiego "Jeleń" oraz nauczycieli i wychowawców Ośrodka na stacjach "Znawcy Lasu", "Żyj Zdrowo", "Sokole Oko", "Sucha Woda" i "Leśne Śpiewogranie".

Po powrocie z leśnej wędrówki i sprawdzeniu wykonania zadań każda drużyna otrzymała nagrodę, specjalnie na tę okazję przygotowaną pamiątkę i dyplom.

Nie wszyscy jednak mogli wyruszyć na wędrówkę. Dla tych, którzy zostali na miejscu, czekali na wyjście lub powrócili z podchodów też nie zabrakło atrakcji. Ratownicy Szczecińskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przypominali nam jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej i jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą. Każdy mógł w praktyce nauczyć się jak ratować ludzkie życie.

Edukatorzy z Ośrodka Szkoleniowo-Badawczego w Zakresie Energii Odnawialnej z Ostoi przywieźli ze sobą gokarty napędzane energią słoneczną, które jak zwykle cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Policjanci z Komendy Powiatowej w Policach zaprezentowali swój najnowszy radiowóz, który można było dokładnie obejrzeć. Przy okazji przypomnieli podstawowe zasady ruchu drogowego.

Studenci kierunku dietetyka PUM przygotowali wiele ciekawych zabaw, zagadek i konkursów, dzięki którym poznaliśmy zasady zdrowego odżywiania.

Nad naszym bezpieczeństwem czuwała przedstawicielka Straży Miejskiej w Policach. Odbyły się też zajęcia florystyczne i zabawy przy muzyce. W przeprowadzeniu imprezy ponownie bardzo pomogli nam uczniowie Gimnazjum nr 26 ze Szczecina z wychowawczynią.

Patronat honorowy nad imprezą objęli Starosta Policki i Przewodniczący Rady Powiatu. Impreza odbyła dzięki dotacji udzielonej przez Starostwo Powiatowe w Policach w ramach realizacji zadania publicznego w zakresie upowszechniania i rozwijania rekreacji fizycznej oraz innych form aktywnego wypoczynku na terenie Powiatu Polickiego ze szczególnym uwzględnieniem środowiska osób niepełnosprawnych oraz wsparciu finansowemu Fundacji "Bądźmy Razem z Niepełnosprawnymi w Tanowie".

Serdecznie dziękujemy naszym przyjaciołom za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy.

2019-06-07