• Piknik w Dąbiu •

W piątek 22 września wraz z młodzieżą z ośrodka w Wielgowie i mieszkańcami Szczecina Dąbia uczestniczyliśmy w integracyjnym pikniku rodzinnym pod hasłem "Ściegi i ścieżki życia". Był to czas dobrej zabawy podczas tworzenia poduszek – emotikonów i pudełek na długopisy, ale także nauki.

Podczas imprezy ratownicy szczecińskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego pokazali uczestnikom jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej i jak bezpiecznie ratować osoby tonące. Takie szkolenia są bardzo potrzebne, bo przypominają znane od dawna, choć czasami zapominane, ważne informacje, a także nowe, bo przecież przepisy i zasady dotyczące pierwszej pomocy też się zmieniają.

Swoją wiedzę mogliśmy zweryfikować podczas testu, którego pytania dotyczyły zagrożeń i bezpiecznych zachowań w codziennym życiu. Test wypadł bardzo dobrze, a uczestnicy otrzymali drobne upominki, między innymi odblaski, by czuć się bezpiecznie na drodze.Było też coś dla ciała – ciepła kiełbaska z grilla i ciasteczka.

2017-10-03