• Podróże po świecie po raz piąty •

W czwartek 14 grudnia w ramach projektu "Podróże po świecie" uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w świątecznym przedstawieniu pt. "Zimowa opowieść choinkowa" w wykonaniu aktorów Teatru Rozmaitości "Gwitajcie". Dzieci wspólnie z bohaterami opowieści odkrywały tajemnicę czaru Świąt Bożego Narodzenia. Najbardziej kolorową postacią przedstawienia był przybysz z Jamajki, bardzo dalekiego i egzotycznego kraju. Dla niego nasze świąteczne tradycje i obyczaje były zupełnie nieznane.

Dlatego dwa koty, Duch Świąt, Kuchmistrz, Anioł z choinki i Kolędnik objaśniali niezwykłemu gościowi na czym polega przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia. Razem z kolędnikiem dzieci mogły zaśpiewać znane kolędy, z kucharzem przypomnieć sobie o potrawach i o pustym talerzu przy wigilijnym stole dla niespodziewanego gościa, a Anioł z choinki przypomniał wszystkim co jest naprawdę ważne w te rodzinne i pełne miłości Święta. Na zakończenie spektaklu, ku radości wszystkich dzieci pojawił się ktoś, kto jest wyczekiwany przez cały rok – Święty Mikołaj!!!

Spektakl "Zimowa opowieść choinkowa" odbył się w ramach projektu "Podróże po Świecie" współfinansowanego z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będących w dyspozycji Powiatu Polickiego na 2017 rok.

2017-12-19