• Recytacje po raz dziewiąty •

W środę 28 listopada odbył się w naszym Ośrodku IX Szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem "Polska nasza Ojczyzna". Organizatorkami konkursu, były panie Teresa Suchara, Beata Szczypińska i Weronika Dwojakowska. W konkursie wzięli udział uczniowie wszystkich szkół, a każdą reprezentowało 2 lub 3 uczestników. Łącznie do konkursu przystąpiło 18 recytatorów. Zaprezentowali wiersze o naszej ojczyźnie.

Poziom reprezentowany przez młodych wykonawców był, jak co roku bardzo wysoki. Prezentacje oceniała Komisja Konkursowa w składzie: pani wicedyrektor Bogna Otmianowska, kierownik grup wychowawczych pani Elżbieta Marczak oraz pani Teresa Suchara. Ocenie podlegały, jak zawsze, opanowanie pamięciowe, dykcja, tempo mówienia i ogólne wrażenie artystyczne. Po wysłuchaniu recytacji wszystkich uczestników jury oceniło i wyłoniło zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych.

W kategorii szkoła podstawowa, klasy I-III, zdarzyła się rzecz bez precedensu. Po raz pierwszy w historii konkursu jury nie było w stanie zdecydować kto najlepiej recytował swój wiersz, dlatego pierwsze miejsce przyznano wszystkim uczestnikom startującym w tej kategorii, czyli Martynie, Nikoli, Jankowi i Kamilowi.

W kategorii: szkoła podstawowa, klasy IV-VIII pierwsze miejsce zajął Kacper, drugie ex aequo Łukasz i Rafał, a trzecie Oskar. Wyróżnienie otrzymał Tomek. W kategorii: gimnazjum pierwsze miejsce zdobyła Kasandra, a drugie Ola.

Natomiast w kategorii: szkoła przysposabiająca do pracy, przyznano dwa pierwsze miejsca, które zajęli Marcin i Michał, drugie przypadło Weronice, a trzecie Karolinie. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a także serdeczne gratulacje i życzenia kolejnych sukcesów.

2018-11-30