• Świąteczne życzenia •

W świątecznej atmosferze, w czwartkowe południe 21 grudnia, w naszym Ośrodku odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne. W przedświątecznym nastroju w przedostatnim dniu w szkole, zgromadziliśmy się, aby wspólnie przypomnieć sobie historię Bożego Narodzenia, śpiewać kolędy oraz podzielić się opłatkiem i złożyć sobie wzajemnie życzenia świąteczne.

Spotkanie prowadziły panie Ania i Basia. Historię Bożego Narodzenia czyli jasełka, przedstawić mieli aktorzy, ale niestety nie dotarli do nas z powodu awarii autokaru i licznych korków w tym przedświątecznym czasie. Jednym słowem wielkie zamieszanie.

Na szczęście najmłodsi uczniowie nie zostawili pań Basi i Ani w tej trudnej sytuacji. Chętnie zgłaszali się do odegrania ról w jasełkach. Przy ich pomocy szybko przebierali się w stroje i wcielali się w powierzone im role. Musimy przyznać, że uczniowie zagrali swoje role chyba jeszcze lepiej niż zawodowi aktorzy. Jasełkom towarzyszyły kolędy i piosenki świąteczne, do których na różnych instrumentach akompaniowały nam panie: Magda, Asia i dwie Małgosie.

Po części artystycznej i ciepłych życzeniach Pani Dyrektor w świątecznie udekorowanej stołówce dzieliliśmy się opłatkiem oraz zasiedliśmy do wigilijnego stołu, na którym były tradycyjne potrawy: śledzie, pierogi sałatka jarzynowa i barszcz czerwony. Spędziliśmy ten dzień w wyjątkowej, świątecznej atmosferze. Były to chwile pełne uroku i radości.

2018-01-29