• Święto Niepodległości 2020 •

11 listopada 1918 r. odzyskaliśmy niepodległość, a Rzeczpospolita po 123 latach nieobecności powróciła na mapę Europy. Niezłomność, duma i odwaga naszych przodków pozwoliły na przetrwanie przez Naród Polski lat zaborów.

A potem marszałek Józef Piłsudski podjął trudne dzieło odbudowy państwowości polskiej. Jako naród znaleźliśmy się we własnym domu! Dziś możemy żyć i dorastać w wolnym kraju, a dzień 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować. Dla uczczenia tego historycznego dla wszystkich Polaków wydarzenia corocznie obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.

W tym roku będzie inne niż w latach poprzednich ze względu na pandemię COVID-19 i związane z nią ograniczenia. Dlatego zamiast udziału w uroczystościach szkolnych, tak jak miało to miejsce jeszcze rok temu, w tym dniu wszyscy możemy świętować we własnych domach. Wystarczy 11 listopada o godz. 12.00 włączyć jedną z większych stacji radiowych lub telewizyjnych, aby przyłączyć się do wspólnego śpiewania hymnu państwowego. Możemy też wywiesić flagę przed domem, w oknie mieszkania lub na balkonie. Zapraszamy również do obejrzenia przygotowanej specjalnie na tę okazję prezentacji.

(wykonanawca piosenki: Zozi, z płyty "Ważne sprawy", dystrybutor: Soliton

obejrzyj prezentację

2020-11-10