• Święto Ziemniaka 2016 •

Przyszła jesień, a wraz z nią "Święto pieczonego ziemniaka". Pogoda była iście jesienna: pochmurna i chłodna. Mimo to pierwsza część święta odbyła się przy ognisku. Usmażyliśmy tam kiełbaski, a potem do żaru wrzuciliśmy ziemniaki, które po upieczeniu zjedliśmy z sosem czosnkowym. Ponieważ pogoda się pogorszyła, na drugą część imprezy przenieśliśmy się do stołówki. A tam reprezentant każdej z grup został przebrany za inne warzywo: buraka, kapustę białą i czerwoną, marchewkę, pietruszkę i ziemniaka. O tym jakie warzywo przypadło grupie zdecydowało, przeprowadzone tydzień wcześniej losowanie. Każda z grup doskonale wypełniła zadanie, dlatego mógł się odbyć pokaz mody warzywnej.

Następnie wspólnie przeczytaliśmy i uzupełniliśmy wiersz Jana Brzechwy pt. "NA STRAGANIE", wrzuciliśmy występujące w nim warzywa do garnka i zrobiliśmy zupę tańcząc w koło. Zabawy było przy tym co nie miara. W kolejnym konkursie trzeba było, nie patrząc, odgadnąć jakie warzywa znajdują się w worku.

Na zakończenie w nagrodę za dobrze wykonane zadania każda z grup mogła przygotować własną sałatkę warzywną z wcześniej otrzymanych produktów. Sałatki wyszły pyszne, a kolejna impreza za rok!!!

2016-10-11