• Warsztaty ekologiczne w Plowen •

Od 6 do 10 marca dziesięcioosobowa grupa naszych uczniów wyjechała do Plöwen na wspólne warsztaty ekologiczne z młodzieżą z Randow-Schule z Löcknitz zatytułowane "Ze starego coś nowego". Podczas realizacji tego projektu młodzież mogła nauczyć się jak wykorzystywać surowce wtórne. Z pudełek i kubków jednorazowych na nowo powstawały ciekawe konstrukcje.

Odbyła się również nauka czerpania papieru, powstały także prace plastyczne z wykorzystaniem sznurka maczanego w kolorowych farbach.

Największym powodzeniem cieszyły się zajęcia , na których można było nauczyć się piec chleb, wspólnie upieczono piękne bułki, rogale i małe chlebki. Degustacja wypieków odbyła się podczas kolacji, wszyscy byli zachwyceni. Ponadto odbyła się wspólna wycieczka do transgranicznego punktu ekologicznego w Zalesiu.

To integracyjne spotkanie sprawiło wiele radości obu stronom. Wspólne zajęcia spowodowały, że nikt nie narzekał na nudę, a każda chwila zbliżała coraz bardziej do siebie. Pomimo granic językowych dzieci nawiązały bardzo dobre relacje i przyjaźnie.

2017-03-24