• Wiosna już jest •

W środę 22 marca w przepiękne wiosenne już popołudnie, jak co roku podczas imprezy plenerowej, powitaliśmy wiosnę. Tegoroczny temat przewodni naszej zabawy brzmiał: "Marzanna – fit". Każda z grup wykonała wspaniałą Marzannę, za co została nagrodzona dyplomem. Następnie, by definitywnie pożegnać zimę spaliliśmy je w ognisku. Chwilę później wszyscy udaliśmy się na poszukiwanie oznak wiosny na terenie naszego Ośrodka. I udało się nam odnaleźć m.in. przebiśniegi, bazie i pierwsze zielone listki na krzewwch. Kolejnym zadaniem było rozwiązanie krzyżówek wiosenno – świątecznych.

Ale 22 marca to także Dzień Wody. Tegoroczny odbywał się pod hasłem "Dlaczego ścieki?" i dotyczył oczyszczania ścieków i dbania o wodę.

Ciekawostką naszej zabawy było pieczenie ciasta drożdżowego przy ognisku. Nasi koledzy nauczyli się je piec podczas niedawnego pobytu w Niemczech. Podawane z dżemem smakowało wybornie. Tradycyjnie też upiekliśmy kiełbski, a kulminacją wiosennego spotkania ma świeżym powietrzu było przygotowanie na kolację sałatki z warzyw, nowalijek.

2017-03-28