• Wizyta gości z Hiszpanii •

W czwartek 20 października do naszego Ośrodka przybyli pracownicy hiszpańskiej Fundacji Juan XII Rancolli, zajmującej się aktywizacją zawodową osób niepełnosprawnych intelektualnie. Przyjechali pod opieką naszych sąsiadów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo w Policach, który był koordynatorem projektu "Włączanie osób niepełnosprawnych w rynek pracy" w ramach programu ERASMUS + MŁODZIEŻ.

Nasze spotkanie rozpoczęło się krótką muzyczną zabawą integracyjną w sali gimnastycznej. Tańczyliśmy taniec z bum bum rurkami "Swing w uliczce", taniec z chustami do muzyki relaksacyjnej "Rozmarzenie" i spróbowaliśmy sił w tańcu irlandzkim. Wiele uciechy sprawiła wszystkim zabawa „OhSwallow”.

Po wyczerpującej zabawie, zaprosiliśmy Gości na słodki poczęstunek, by w czasie rozmowy wymienić się doświadczeniami dotyczącymi aktywizacji zawodowej naszych podopiecznych. Następnie Pani Dyrektor oprowadziła wszystkich po Ośrodku. Goście mieli możliwość porozmawiania z nauczycielami prowadzącymi zajęcia i zobaczyć naszych wychowanków przy pracy.

Ostatnim punktem spotkania były zajęcia w pracowni ceramicznej, gdzie Goście wspólnie z uczniami naszej placówki spróbowali swoich sił, wykonując w parach miseczkę z gliny. W czasie tej pracy wszyscy dobrze się bawili, a uśmiechy nie schodziły z ich twarzy.

Dziękujemy Gościom z Hiszpanii, a przede wszystkim naszym sąsiadom z SOSW nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo za bardzo miło spędzone chwile. Całe spotkanie pokazało, iż mimo barier językowych można razem owocnie spędzić czas i wzajemnie nauczyć się czegoś od siebie.

2016-11-06