• Zaśpiewajmy Niepodległej •

W czwartek 8 listopada uroczystą akademią "Zaśpiewajmy dla Niepodległej" uczciliśmy 100 rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Swoją obecnością zaszczycili nas: starosta policki Andrzej Bednarek, przewodniczący Rady Powiatu Cezary Arciszewski oraz przedstawiciele Korpusu NATO – mjr W. Jarmonik, i chor. A. Zieliński.

Podczas akademii panowała bardzo podniosła atmosfera. Wszyscy byli odświętnie ubrani i mieli wpięte kotyliony. Scenografia utrzymana była w biało-czerwonej kolorystyce. Z portretu spoglądał na nas dumnie marszałek Józef Piłsudski. Nastroju dodawały palące się świece. Apel rozpoczął się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie głos zabrał Pan Starosta, który przekazał nam swoje życzenia z okazji święta "Niepodległej".

Na program artystyczny złożyły się wiersze o Polsce w wykonaniu uczniów naszej szkoły, przeplatane pięknymi patriotycznymi pieśniami. Kolejne litery słowa NIEPODLEGŁA utworzyły "ALFABET NIEPODLEGŁEJ", na podstawie którego poznaliśmy piękną choć trudną historię Polski. Tę wiedzę mogliśmy poszerzyć oglądając także pokaz slajdów. Piękną grą na metalofonie popisywał się Marcin. W trakcie akademii zostały również wręczone nagrody w patriotycznym konkursie plastycznym. Apel dostarczył nam wiele wzruszeń i umocnił nasz patriotyzm.

2018-11-14