• Zostaliśmy odznaczeni !!! •

Miło nam poinformować, że nasz Ośrodek otrzymał od Rzecznika Praw Dziecka, Kanclerza Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, Ministra Marka Michalaka ODZNAKĘ HONOROWĄ ZA ZASŁUGI DLA OCHRONY PRAW DZIECKA (Infantis Dignitatis Defensori czyli Obrońcy Godności Dzieci), ustanowioną przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. (obejrzyj film)

Uroczysta dekoracja Sztandaru naszego Ośrodka tym wyjątkowym odznaczeniem odbyła się podczas XIV Zlotu Szkół i Placówek im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Hucie (woj. mazowieckie), który odbył się w dniach 17-20 maja.

Odznaczenie przyznawane jest osobom i instytucjom w Polsce i na całym świecie w uznaniu szczególnych osiągnięć w dziedzinie Ochrony Praw Dziecka. W inauguracji otwarcia zlotu uczestniczyło 18 szkół i placówek z całej Polski oraz wielu znakomitych gości, m.in. ks. bp Antonii Długosz, Jerzy Owsiak, Dorota Zawadzka, prof. Alicja Chybicka, Marek Woronin oraz Janina Zgrzębska – córka Ireny Sendlerowej.

Podczas uroczystości odbył się ceremoniał wręczenia Orderu Kawalerów Uśmiechu Jurkowi Owsiakowi. Ważnym elementem było również odsłonięcie tablicy poświęconej pamięci Ireny Sendlerowej. Z wielką radością wzięliśmy udział w spotkaniu Szkół i Placówek im. Kawalerów Orderu Uśmiechu. Był to czas by pobyć ze sobą, wymienić się doświadczeniami, nawiązać przyjaźnie, spotkać ciekawych ludzi, bawić się, świętować i propagować ideę Orderu Uśmiechu.

Uhonorowanie naszej placówki tak wyjątkowym odznaczeniem jest dla nas zaszczytem i mobilizacją do dalszej pracy na rzecz dzieci.

2018-05-31