• Andrzejki 2020 •

Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby poznać swoją przyszłość. Ponadto andrzejki były i są nadal wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie wyrazem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Obejrzyjcie film, który przybliży Wam tradycje związane z wigilią św. Andrzeja. obejrzyj filmik

 

Ponieważ w tym roku, przez epidemię, nic nie jest takie jak w latach ubiegłych, również wieczór wróżb andrzejkowych przesunął się nam na popołudnie. Spotkaliśmy się w poniedziałek 30 listopada w świetlicy.

 

Najpierw wróżka Dorota przybliżyła nam sylwetkę św. Andrzeja, patrona dziewcząt. A potem czekały na nas specjalnie przygotowane na tę okazję wróżby. Każdy mógł "poznać swoją przyszłość", dzięki wróżbom z miseczek (wylosowane przedmioty symbolizowały dalsze życie). W innym miejscu można było wylosować sobie swój zawód lub poznać imię przyszłej sympatii. Przez cały czas bawiliśmy się w rytm skocznej muzyki.

 

Na zakończenie wspólnych wróżb wróżka Dorota życzyła wszystkim spełnienia marzeń i częstych wypraw do Krainy Fantazji.

 

2020-12-02