• Jeszcze jeden projekt •

 

Jeszcze w 2020 roku Fundacja "Bądźmy Razem z Niepełnosprawnymi w Tanowie" działająca w naszym Ośrodku od 14 lat, zrealizowała projekt pn. "Świat zmysłów". Projekt współfinansowany był ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, będących w dyspozycji Powiatu Polickiego w 2020 r. Głównym jego celem było wsparcie wszechstronnego rozwoju uczniów naszego Ośrodka.

W ramach projektu mogliśmy kupić dla naszych wychowanków hulajnogi wraz ze sprzętem ochraniającym. Dzięki nim zabawy ruchowe na świeżym powietrzu będą o wiele ciekawsze i dadzą dzieciom wiele radości, a przy okazji będą one mogły ćwiczyć zmysł równowagi, planowanie motoryczne, koordynację wzrokowo-ruchową, a przede wszystkim poprawią sprawność fizyczną i będą aktywnie spędzać czas wolny.

 

 

Kupiliśmy też pomoce terapeutyczne z zakresu integracji sensorycznej. Klasy zostały wyposażone w krzesła terapeutyczne z piłką, kamizelki i kołderki obciążone, obciążniki na nadgarstki, obciążeniowe kołnierzyki oraz słuchawki bezprzewodowe. Ten nowy sprzęt z całą pewnością wpłynie korzystnie na ogólny rozwój naszych uczniów.

Stosowanie pomocy z zakresu integracji sensorycznej w całym procesie dydaktycznym ma wpływ na wyhamowanie układu nerwowego. W wyniku tego zwiększa się koncentracja uwagi i skupienie podczas zajęć edukacyjnych, a zmniejsza się potrzeba ruchu u uczniów z nadpobudliwością psychoruchową.

Stosowanie krzesła z piłką niweluje wady postawy, wpływa na prawidłową postawę podczas zajęć szkolnych w ławce, a kamizelki, kołderki i kołnierzyki obciążeniowe przyczyniają się do redukcji napięć emocjonalnych i fizycznych.

 

Dzięki kupionym pomocom zajęcia będą jeszcze bardziej atrakcyjne i ciekawe oraz dadzą naszym uczniom wiele radości z podejmowanych działań.

 

 

Zobaczcie jeszcze krótki filmik z pierwszych prób korzystania z nowych hulajnóg. obejrzyj filmik

 

2021-02-09