• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu •

 

Każdego roku 2. kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Tego dnia organizacje, fundacje i placówki pracujące z osobami ze spektrum autyzmu organizują spotkania, szkolenia, wykłady i inne imprezy propagujące w społeczeństwie wiedzę o autyzmie.

 

Nasz Ośrodek od dwóch lat czynnie uczestniczył w wydarzeniach związanych z tymi obchodami. Klasa behawioralna brała udział w spotkaniach na Jasnych Błoniach zorganizowanych przez Szczeciński Oddział Krajowego Towarzystwa Autyzmu oraz zorganizowała akcję propagowania wiedzy o autyzmie w naszym Ośrodku.

 

W tym roku, z powodu epidemii koronawirusa wszystkie wymienione wcześniej wydarzenia nie mogły się odbyć, dlatego proponujemy inną formę obchodów tego święta. Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją "Na niebiesko dla autyzmu. Kwiecień – miesiącem wiedzy na temat autyzmu".

Znajdą w niej Państwo podstawowe wiadomości o spektrum autyzmu, przydatne informacje o organizacjach wspomagających osoby z autystycznego spektrum zaburzeń i ich rodziny, propozycje filmów i książek o tematyce autyzmu. Rodzice znajdą wiele wskazówek do pracy z dziećmi w domu. Ilustracje i zdjęcia wzbogacające prezentację zostały wykonane przez uczniów klasy behawioralnej i ich rodziców.

 

Mamy nadzieję, że nasza prezentacja przybliży Państwu problem autyzmu i zachęci do pogłębiania wiedzy na jego temat.

 

 

(kliknij aby obejrzeć prezentację)

2020-04-20