• Wierszomania 2020 •

 

W maju tego roku Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Policach serdecznie zaprosiła wszystkie dzieci z przedszkoli powiatu polickiego do wzięcia udziału w XIII Przeglądzie Wierszy "Wierszomania". Honorowy patronat nad Przeglądem objęli: Zachodniopomorski Kurator Oświaty oraz Starosta Policki.

 

Z uwagi na okres pandemii konkurs odbył się w formule wirtualnej, pod hasłem "Bawmy się wierszami - Ziemia przetrwa z nami".

 

Licząc na pomoc rodziców zachęciłyśmy do udziału w konkursie Julię, uczennicę naszego przedszkola. Przygotowałyśmy propozycję kilku wierszyków i Julka wybrała wiersz "Wiosna" nieznanego autora. Przez pierwsze dwa tygodnie maja wspierałyśmy rodziców w przygotowaniu Julki do konkursu. Efektem przygotowań była prezentacja wiersza w formie nagrania.

 

Miło nam poinformować, że Julia za swoją recytację otrzymała wyróżnienie Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Policach. Poniżej zamieszczamy tekst wierszyka, a tutaj link do strony prezentującej wyniki konkursu i konkursowe nagrania obejrzyj film.

 

"Wiosna" 

 

Z dalekiego kraju bociany wracają,

a zielone żabki w strachu uciekają.

A dzieci się cieszą, a dzieci się śmieją,

że wróciła wiosna, że śniegi topnieją.

 

Serdecznie dziękujemy Rodzicom i Babci Julki za pomoc w przygotowaniu jej do konkursu i piękną, pomysłową prezentację.

 

Z życzeniami dalszych sukcesów, wychowawczynie - Anna Elszkowska i Dorota Runiewicz

2020-06-09