Wycieczka do Parku Narodowego Ujście Warty i Twierdza Kostrzyn  

grupa ludzi siedzących w autobusie.

„Jest jakiegoś rodzaju magiczny magnetyzm w dalekim podróżowaniu i powracaniu kompletnie odmienionym”

                                                                                                             Kate Douglas Wiggin

Za nami pierwsza wycieczka do Parku Narodowego Ujście Warty i Twierdza Kostrzyn w ramach projektu „ Dalsze podróże po świecie”.  Udział w  wycieczce wzięli  wolontariusze  z „Grupy szybkiego reagowania”– uczniowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży oraz uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego  w Tanowie.

Naszą przygodę rozpoczęliśmy od wędrówki ścieżką przyrodniczą „Mokradła„ i zajęciami edukacyjnymi w Przyrodniczym Ogrodzie Zmysłów”. Rozpoznawaliśmy różne zwierzęta i ptaki żyjące na mokradłach, ślady łap, dźwięki przyrody. Wszystkimi zmysłami doświadczaliśmy roślinność tamtych terenów. Widzieliśmy ślady pozostawione przez bobry i ich dom- żeremie. 

Następnym naszym celem były ruiny starego miasta, Twierdza Kostrzyn oraz Bastion Filip. Jest to arcydzieło sztuki fortyfikacyjnej, a kiedyś była ważnym punktem obrony miasta.

Głównym celem projektu była integracja dwóch różnych środowisk. Nasza przygoda była ciekawym doświadczeniem dla wszystkich uczestników. Było dużo radości, miłych chwil i wiele pozytywnych emocji.

            Projekt został zrealizowany ze środków finansowych pochodzących z Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych będących w dyspozycji Powiatu Polickiego w 2021 roku  oraz Fundację „Bądźmy razem z niepełnosprawnymi w Tanowie”.

Zapraszamy do fotorelacji.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *