Konferencja metodyczna

grupa ludzi siedzących na krzesłach w pokoju.

O tym, jak wspierać rozwój mowy i komunikację dziecka z niepełnosprawnością intelektualną można było usłyszeć podczas konferencji metodycznej zorganizowanej w siedzibie Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie.

Konferencja odbyła się 10 maja 2023 roku i poprowadziła ją pani dr Marta Wiśniewska. Tematem spotkania było: „Wspieranie rozwoju mowy i komunikacji na zajęciach specjalistycznych – wskazówki do diagnozy i terapii”,

Zgromadzeni uczestnicy mieli możliwość poznać czynniki warunkujące rozwój mowy, procesy słuchowo-językowe oraz ważne kwestie w ocenie zdolności komunikacyjnych i budowaniu komunikacji w przypadku pacjentów z niepełnosprawnością intelektualną, autystycznym spectrum zaburzeń i głęboką wieloraką niepełnosprawnością.

Konferencja była współorganizowana przez Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie i  Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Tanowie.  Patronem medialnym tego wydarzenia był Powiat policki.

Uczestnicy konferencji metodycznej mogli odebrać certyfikaty uczestnictwa w szkoleniu oraz otrzymali materiały pomocnicze.

Podczas trwania konferencji można było również zapoznać się i nabyć rękodzieła, które wystawiła Fundacja „Bądźmy Razem z Niepełnosprawnymi w Tanowie” działająca na rzecz dzieci z Ośrodka w Tanowie. Wszelkie prace zostały wykonane przez uczniów i ich opiekunów z SOSW im. KOU w Tanowie.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *