„Leśne Podchody Pełne Przygody”

Uśmiechnięta dziewczynka

Po czteroletniej przerwie w środę 14 czerwca w naszym Ośrodku po raz szesnasty odbyły się „Leśne Podchody Pełne Przygody”. W tegorocznej edycji udział wzięli wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo w Policach, Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Nowogardzie, Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Nowielinie, Zespołu Szkół Specjalnych nr 1 ze Szczecina oraz uczniowie Szkoły Podstawowej z Tanowa i wychowankowie naszego Ośrodka. Podczas leśnego rajdu wytyczonego zupełnie nowym szlakiem, na pięciu stacjach, uczestnicy mieli do wykonania bardzo interesujące zadania przygotowane przez przedstawicieli Nadleśnictwa w Trzebieży i Koła Łowieckiego „Jeleń” oraz nauczycieli i wychowawców Ośrodka. W grze dydaktycznej mogli przypomnieć sobie zasady zachowania się w lesie, wypatrywali sylwetek zwierząt leśnych przez lornetkę, strzelali z wiatrówki do baloników, a także rzucali lotkami do tarczy i wykonywali zadania na stacji muzycznej.

Po powrocie z leśnej wędrówki i sprawdzeniu wykonania zadań każdy uczestnik otrzymał nagrodę, a każda drużyna specjalnie na tę okazję przygotowaną pamiątkę i dyplom.

Nie wszyscy jednak mogli wyruszyć na wędrówkę. Dla tych, którzy zostali na miejscu, czekali na wyjście na szlak lub powrócili z podchodów też nie zabrakło atrakcji. Ratownicy Szczecińskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przypomnieli jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej i jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą. Każdy mógł w praktyce nauczyć się jak udzielić pierwszej pomocy. Żandarmi Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Szczecinie omawiali podstawowe zasady ruchu drogowego, które uczestnicy imprezy mogli zastosować ćwicząc na symulatorze jazdy samochodem 3D. Panie z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Policach poprzez konkursy i praktyczne działanie przypomniały dzieciom jak zdrowo się odżywiać i aktywnie wypoczywać. Nad naszym bezpieczeństwem czuwała przedstawicielka Straży Miejskiej z Polic, a nauczyciele naszego Ośrodka przygotowali też tor gokartowy, gabinet malowania twarzy i wiele zabaw zręcznościowych. Oczywiście była też dyskoteka pod chmurką.

Patronat honorowy nad imprezą objął Starosta Policki, który ufundował też nagrody dla uczestników. Wsparcia finansowego udzieliło nam również Nadleśnictwo w Trzebieży, a w organizacji imprezy wzięła udział działająca w Ośrodku Fundacja „Bądźmy Razem z Niepełnosprawnymi w Tanowie”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *