Leśne podchody

W środę 22 maja w naszym Ośrodku po raz 17. odbyły się „Leśne Podchody Pełne Przygody”. W tegorocznej edycji udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej w Dobrej, Szkoły Podstawowej Specjalnej Nr 52 i Ośrodka Wsparcia dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych ze Szczecina, Randow-Schule z Löcknitz, Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego z Nowielina i wychowankowie naszego Ośrodka. Podczas leśnego rajdu wytyczonego zupełnie nowym szlakiem, na pięciu stacjach, uczestnicy mieli do wykonania bardzo interesujące zadania przygotowane przez przedstawicieli Nadleśnictwa w Trzebieży i Koła Łowieckiego „Jeleń” oraz nauczycieli i wychowawców Ośrodka. Po powrocie z leśnej wędrówki i sprawdzeniu wykonania zadań każdy uczestnik otrzymał nagrodę, a każda drużyna specjalnie na tę okazję przygotowaną pamiątkę i dyplom.

Nie wszyscy jednak mogli wyruszyć na wędrówkę. Dla tych, którzy zostali na miejscu, czekali na wyjście na szlak lub powrócili z podchodów też nie zabrakło atrakcji. Ratownicy Szczecińskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w czasie praktycznych zajęć przypomnieli jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej i jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą. Stowarzyszenie Klub Biegowy „Dzik” przygotowało bardzo ciekawe zadanie polegające na wybudowaniu szałasu z gałęzi drzew, a także umożliwiło obejrzenie zabytkowego, ale sprawnego pojazdu wojskowego. Panie z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Policach poprzez ciekawe konkursy przypomniały dzieciom jak zdrowo się odżywiać i aktywnie wypoczywać. Nad naszym bezpieczeństwem czuwała przedstawicielka Straży Miejskiej z Polic, a nauczyciele naszego Ośrodka przygotowali też tor gokartowy, gabinet malowania twarzy i pracownię garncarską, w której każdy mógł wykonać swoje dzieło z gliny. Z ogromnym zaangażowaniem w czasie trwania imprezy wspierały nas panie z obsługi. Była też dyskoteka pod chmurką.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Policki, który ufundował także nagrody dla uczestników. Wsparcia finansowego udzieliło nam również Nadleśnictwo w Trzebieży, a w organizacji imprezy wzięła udział działająca w Ośrodku Fundacja „Bądźmy Razem z Niepełnosprawnymi w Tanowie”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w przygotowaniu i przeprowadzeniu Leśnych Podchodów.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *