POWITANIE WIOSNY

grupa młodych ludzi stojących obok siebie.

Naszą tradycją jest od wielu już lat WITANIE WIOSNY. I tak było i tym razem. Choć Wiosna kalendarzowa przyszła 21.03.2022r. to My powitaliśmy ją w czwartek 24.03.2022r. W ten dzień mieliśmy piękną pogodę, słoneczko świeciło, było ciepło, ptaki śpiewały.

Powitanie wiosny to dla każdego z nas wyczekiwane wydarzenie. Ogromne emocje wśród młodzieży wzbudziły już same przygotowania, które rozpoczęliśmy kilka dni wcześniej. Podczas licznych spacerów, grupy szukały oznak nowej pory roku. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przygotowały kukłę Marzanny, dodatkowo każda grupa miała przygotować kolorowe kwiatki, którymi ozdobiła Internacki gaik.

Impreza rozpoczęła się od przemarszu korowodu ulicami Tanowa. Grupy musiały odnaleźć ukryte na trasie puzzle. Po powrocie i wypowiedzeniu magicznego wiersza, wrzuciliśmy Marzannę do ognia, a tym samym pożegnaliśmy zimę!

Chwilę później rozpoczęły się konkursy z nagrodami, zrobiło się wesoło, a na ruszt wskoczyły kiełbaski…

Przed ich zjedzeniem przystroiliśmy gaik, wcześniej przygotowanymi kwiatkami i zatańczyliśmy wspólnie wiosenny taniec.

            Na koniec imprezy przy dźwiękach tanecznej muzyki zjedliśmy grillowane kiełbaski. Były smaczne. Teraz możemy cieszyć się najpiękniejszą porą roku – WIOSNĄ!

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *