Więcej o: Dzień bez opakowań foliowych

Dzień bez opakowań foliowych

To inicjatywa, która zrodziła się kilka lat temu. Foliowe i plastikowe opakowania lądują często w rzekach i kanałach, zagrażają życiu ryb, zwierząt i ludzi. Choć folie łatwo jest porwać, to jednak jej rozkład trwa nawet kilkaset lat, podczas gdy czas jej przeciętnego użytkowania wynosi zaledwie 25 min. W internacie uczymy się segregować odpady. Dziś zwróciliśmy uwagę na to, jak ekologicznie robić z rodziną zakupy, w co je zapakować, aby było ekologicznie. Plastikowe odpady posłużyły nam do wykonania śmiesznych zabawek. Oto one!

Więcej „Dzień bez opakowań foliowych”
Więcej o: Z wizytą w Muzeum Narodowym

Z wizytą w Muzeum Narodowym

W ramach innowacji pedagogicznej „Zakątki Szczecina”, uczniowie uczestniczą w edukacji przez kulturę poznając różne instytucje i ciekawe miejsca zlokalizowane na terenie Szczecina. W środę uczniowie odbyli wycieczkę do Muzeum Narodowego, największej instytucji kultury w naszym województwie. W gmachu muzeum przy ulicy Staromłyńskiej, uczestniczyli w lekcji muzealnej, przeprowadzonej przez  kustosz muzeum – Panią Krystynę Milewską. Uczniowie w przystępny dla siebie sposób poznali historię Książąt Pomorskich, oglądali zabytki sztuki pomorskiej i poznali legendę o gryfie, którego wizerunek widnieje w herbie Szczecina. Wizyta w muzeum bardzo wszystkim się podobała.

Więcej „Z wizytą w Muzeum Narodowym”
Więcej o: BAL

BAL

Karnawał to czas zabaw i balów  także dla naszych uczniów uczęszczających na zajęcia do świetlicy szkolnej. Dzieci z dumą prezentowały bajeczne stroje. Z wielką ochotą uczestniczyły  w tańcach, zabawach i konkursach prowadzonych przez panią Dorotę. Na twarzach wszystkich malował się uśmiech , który nie znikał mimo chwilowego zmęczenia. Bal był okazją do zintegrowania dzieci i pozostawił wiele niesamowitych wrażeń. Z niecierpliwością czekamy na kolejny bal.

Więcej „BAL”
Więcej o: Wędruj z nami

Wędruj z nami

W czwartek, w ramach koła turystycznego , odbyła się wycieczka do Szczecina. Tym razem uczniowie odbyli spacer tarasem widokowym na Wałach Chrobrego do Zamku Książąt Pomorskich ,aby podziwiać iluminacje świąteczne i obserwować Odrę, Łasztownię i Wyspę Grodzką. Uczniowie poznali również gmach Akademii Morskiej i Muzeum Narodowego. Wieczorna wyprawa bardzo wszystkim spodobała się , a najwięcej wrażeń dostarczyły uczniom rozświetlone dźwigozaury , które pięknie ozdabiają szczecińską Łasztownię. Zapraszamy Wszystkich sympatyków naszego koła do obejrzenia fotorelacji

Więcej „Wędruj z nami”
Więcej o: Mistrzostwa gry w chińczyka

Mistrzostwa gry w chińczyka

W poniedziałek w grupach wychowawczych odbyły się IV mistrzostwa gry w chińczyka. W grze wzięło udział ośmiu zawodników. W finale spotkało się czterech chłopców: Karol, Adrian, Patryk, Łukasz. Finał obfitował w wiele ciekawych zwrotów akcji, pogonie za uciekającym, trudności z wyjściem jak i z wejściem do domku. Gra ta też uczy dzieci radzenia sobie z emocjami, trudami przegrywania, jak również uśmiechem wygranych.

Więcej „Mistrzostwa gry w chińczyka”
Więcej o: Czas kolędowania

Czas kolędowania

Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi świętami, na które czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Są to święta najbliższe i najdroższe naszym sercom, gdyż towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera. Jest to również okazja do wspólnego kolędowania. W naszej internackiej rodzince pielęgnujemy te zwyczaje! Jedną z najpiękniejszych tradycji bożonarodzeniowych jest śpiewanie kolęd. Bardzo często zdarza się, że przekręcamy ich słowa. Dlatego wychowankowie internatu wraz z wychowawcami zebrali się w świetlicy grupy V, aby dowiedzieć się co to jest kolęda i jakie są związane z tym zwyczaje. Sprawdziliśmy znajomość naszych kolęd w specjalnym konkursie i wspólnie zaśpiewaliśmy tych kilka najpiękniejszych. Za prawidłowe odpowiedzi w konkursie i wspólne kolędowanie zostaliśmy obdarowani przez p. Ewę „szczodrakami” czyli słodkimi podarunkami.

Więcej „Czas kolędowania”