„ Zdrowie i bezpieczeństwo w szkole i w domu ” spotkanie z przedstawicielkami: Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, Straży Miejskiej i Straży Pożarnej w Policach.

grupa ludzi stojących wokół mężczyzny na macie.

Po przerwie związanej z pandemią COVID -19 znowu spotkaliśmy się z przedstawicielkami służb państwowych, aby porozmawiać o zdrowiu i bezpieczeństwie.

Nadeszła jesień, a wraz z nią krótsze dni. Teraz zmrok będzie zapadał coraz wcześniej. Dlatego zaprosiliśmy do naszego Ośrodka Panią Justynę ze Straży Miejskiej w Policach, żeby przypomniała nam jak należy poruszać się po drogach, ulicach i przejściach dla pieszych. Wiedza ta będzie przydatna podczas spacerów, wyjazdów do miasta oraz w pokonywaniu drogi do szkoły. Omawiane były przepisy dotyczące pieszego  i rowerzysty
w ruchu drogowym, ze szczególnym zwróceniem uwagi na oznakowanie odzieży w elementy odblaskowe i bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.

Pani ze Straży Pożarnej pokazała nam jak udzielać pierwszej pomocy. Wszyscy po kolei uczyliśmy się wzywać pomoc w razie nagłego wypadku a na fantomie ćwiczyliśmy poszczególne etapy resuscytacji. Utrwalaliśmy sobie numery telefonów alarmowych. Ich powszechna znajomość często ratuje życie.

Pani Marcela z PSSE opowiedziała o obostrzeniach obowiązujących w okresie pandemii, oraz sposobach bezpiecznego zachowania w celu uniknięcia zachorowaniu na COVID -19. Instruowała nas jak dokładnie myć ręce, używając tekstu wierszyka Barbary Łukowiak„ Myję rączki ”patrz .  link   https://youtu.be/cEWy_jsOTtI

Atrakcją dla starszych uczniów były auto i narkogogle, przez które zobaczyli świat widziany oczami osoby będącej  po spożyciu środków odurzających typu :alkohol, narkotyki czy dopalacze .

Na koniec zostaliśmy obdarowani znaczkami odblaskowymi.

                                                                                     Danuta Łączny – Październik

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *