Słoneczny korowód

grupa ludzi idących ulicą.

„Uśmiechnięte słońce w sercach ludzi świeci”!

Dzisiaj, 21 września z okazji Światowego Dnia Orderu Uśmiechu świeci także w naszych sercach. Jest to dla nas szczególny dzień wszystkich naszych patronów – Kawalerów Orderu Uśmiechu oraz wszystkich ludzi, którzy nas wspierają każdego dnia. Co roku wybieramy się na specjalny Słoneczny Korowód, by pokazać innym, że uśmiech jest najprostszym sposobem na okazanie innym życzliwości.

Tego dnia Pani Magda pomaga nam śpiewać słoneczne piosenki, grając wesoło na gitarze. Inni nauczyciele razem z nami wznoszą wesołe okrzyki, bo „Piękny uśmiech – dobra rzecz, każdy go powinien mieć!”

W 1968 roku jeden z wywiadów z Wandą Chotomską stał się inspiracją do przyznawania szczególnego odznaczenia dorosłym, którzy dobrze pracują na rzecz dzieci. W wywiadzie tym poetka opowiedziała o  historii chłopca ze szpitala rehabilitacyjnego w Konstancinie pod Warszawą, który chciał nadać medal lekarzowi, który się nim opiekował.  Dziennikarze podchwycili ten pomysł i zorganizowali konkurs na projekt takiego odznaczenia. Spośród 44 tysięcy nadesłanych prac wybrano projekt Ewy Chrobak. Dziś jest to symbol Orderu Uśmiechu przyznawanego przez dzieci dorosłym za ich dobrą pracę na ich rzecz.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *